YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3169
EURO
6,0285
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıkımdan TOKİ karlı çıktı
12 Nisan 2011 Salı 15:46

Yıkımdan TOKİ karlı çıktı

Uzunırmak: Galatasaraylılar TOKİ’den teşekkür beklerken hakarete uğramış GS stadı yıkılırken, geriye Bayraktar ve Erdoğan’ın GS camiasına özür borcu kaldı.

GS AliSamiYen Stadı yıkılırken, hafızalarda, TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın, GS Türk Telekom Arena Stadı’nın açılış töreninde sarfettiği hakaret dolu sözler kaldı. Şimdi, Trabzon’dan AKP Milletvekili adayı olan Erdoğan Bayraktar’ın, söylediği sözlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, “ TOKİ, GS Arena Stadını 300 milyon liraya mal ederken, Ali Sami Yen Stadı'nın arsasını 475 milyon lira artı, gelir paylaşımı yöntemiyle Aşçıoğlu ortaklığına vermiştir. TOKİ başlangıçta 175 milyon artı gelir paylaşımı olmak üzere bayağı karlıdır” dedi

Uzunırmak, “TOKİ, 175 milyonluk kazancına ek olarak, Galatasaray’dan, Telekom Arena Stadı'nın çevresinde 220 dönüm üzerinde arsanın kullanım hakkını almıştır. Ayrıca Arena  stadı çevresinde imara açılmış ve değerlenmiş hazine arazileri vardır, bunlar da TOKİ'nin malıdır. Yani, Galatasaray camiası teşekkür beklerken hakarete uğramıştır. GS stadı yıkılırken, geriye Bayraktar ve Erdoğan’ın GS camiasına özür borcu kaldı” dedi 

MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, GS Ali Sami Yen Stadı yıkılırken şunları söyledi:

GS AliSamiYen Stadı yıkılırken, hafızalarda, TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın, GS Türktelekom Arena Stadı’nın açılış töreninde sarfettiği hakaret dolu sözler kaldı. Şimdi TOKİ Başkanlığı’ndan ayrılarak, Trabzon 2. sıradan AKP Milletvekili adayı olan Erdoğan Bayraktar’ın, söylediği sözlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.  TOKİ, GS Arena Stadını 300 milyon liraya mal ederken, Ali Sami Yen Stadı'nın arsasını 475 milyon lira artı, gelir paylaşımı yöntemiyle Aşçıoğlu ortaklığına vermiştir. TOKİ başlangıçta 175 milyon karlıdır. 

TOKİ, 175 milyonluk kazancına ek olarak, Galatasaray’dan, Telekom Arena Stadı'nın çevresinde 220 dönüm üzerinde arsanın kullanım hakkını almıştır. Ayrıca Arena  stadı çevresinde imara açılmış ve değerlenmiş hazine arazileri vardır, bunlar da TOKİ'nin malıdır. Yani, Galatasaray camiası teşekkür beklerken hakarete uğramıştır.  

Erdoğan Bayraktar ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın GS camiasına özür borcu vardır.  Çünkü, Galatasaray Arena stadının açılışında, GS taraftarını çok rencide eden bir olay yaşandı. Telekom Arena Stadı'nın yapılışıyla ilgili birçok spekülasyon yapıldı, Galatasaray camiasına birçok hakaret yapıldı. Ben bu konuyla ilgili daha o gün, milletvekili sorumluluğu içerisinde, Hükûmete bir soru önergesi verdim. Galatasaray'ın TOKİ'ye devrettikleri ile Galatasaray'ın TOKİ'den aldıklarının neler olduklarını sordum ve işin aslını halkımızla paylaşıyorum:  

TOKİ 300 MİLYON VERDİ, 475 MİLYON, ARTI GELİR PAYLAŞIMI ALDI 

GS Telekom Arena Stadı 300 milyon liraya yapılmıştır. Ama bunun karşılığında Galatasaray, Ali Sami Yen Stadı'nın kullanım hakkını, TOKİ'ye devretmiştir. TOKİ, Ali Sami Yen Stadı'nın arsasını 475 milyon lira, artı gelir paylaşımı yöntemiyle Aşçıoğlu ortaklığına vermiştir.

TOKİ, GS’DEN 175 MİLYON TL’YE EK OLARAK 230 DÖNÜM ARSA ALDI

Galatasaray, yapılmış olan Telekom Arena Stadı'nın toplam o bölgedeki 260 dönüm civarında arsanın kullanım hakkına sahipti. Telekom Arena Stadı 120 dönüm üzerine yapılmıştır, o 120 dönümün dışındaki 230 dönüm civarındaki arsayı Galatasaray Kulübü kullanım hakkından vazgeçip TOKİ'ye devretmiştir yani 300 milyon liranın karşılığında 475 milyon lira artı gelir paylaşımı aldı.

Peki, şimdi soruyorum sizlere: Çevre yolları, metrolar… O metrodan yapılacak olan hastane de faydalanmaktadır, İstanbul halkı başka amaçlarla da faydalanmaktadır, sadece Galatasaray taraftarı faydalanmamaktadır. Çevre yollarından elbette ki Telekom Arena Stadı'na gelen taraftar faydalanmaktadır ama İstanbul'un başka bir sürü insanları da oradan faydalanmaktadır.

Ayrıca, Telekom Arena Stadı'nın çevresindeki bu 230-240 dönüm arsanın dışında da TOKİ'nin imara açtığı ve değerlenmiş hazine arazileri vardır, bunlar da TOKİ'nin malıdır. Yani, Yani, Galatasaray camiası teşekkür beklerken hakarete uğramıştır.

Bu haber toplam 465 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR