YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,5777
EURO
6,3019
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Coş Asker Eğlencesinde!
11 Nisan 2011 Pazartesi 11:30

Vali Coş Asker Eğlencesinde!

Hüseyin Avni Coş, minare açılışına katıldığı Ambarcık Köyü'nde askere gidecek gençlerin eğlencesine katıldı.

Aydın Merkeze bağlı Ambarcık Köyü’nde hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılan minare açılışına ve köy gençlerin asker eğlencesine Vali Hüseyin Avni Coş konuk oldu. Minare ve askere gidecek gençler için kurban kesilip yemek verilirken, mevlit okutulup hayır dualar edildi.

Ambarcık köyünde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen asker eğlencesi kapsamında bu yıl köy camisinin yeni yaptırılan minaresi de hizmete girdi. Sabah saatlerinde köye giden Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, köy halkıyla öğle saatlerine kadar sohbet etti. Aydınlıların yakından tanıdığı resmi bayramların Ay1şe Ninesi olarak bilinen Ayşe Tülü tarafından köyde ağırlanan Vali Coş, askere gidecek gençlere de nasihatlerde bulundu.

Köy camisinin yanına minare yaptırmak için Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Aydın ziyaretleri sırasında kendilerinden yardım isteyen Ayşe Tülü, Vali Hüseyin Avni Coş’un katkılarıyla 27 Bin TL ile minareyi yaptırdıklarını söyledi. Eğlenceye de köylülerin katkılarıyla yaptıklarını ifade eden Tülü, Vali Coş’a ve davetlilere eğlencelerine katıldıkları için teşekkür etti.
Mayıs ayında askere gidecek 6 gencin köylerine sağ salim dönmesi için dana kesilen eğlencede davetlilere yemekler ikram edildi. Mevlit okunan eğlence sonunda, askerler için dualar edildi.

Bu haber toplam 355 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR