YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0286
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ulaşım zammına protesto!!!
04 Nisan 2011 Pazartesi 15:40

Ulaşım zammına protesto!!!

ADÜ ÖĞRENCİ PLATFORMU ÖĞRENCİLERİ SULU PARK ÖNÜNDE TOPLANARAK ZAMLANAN ULAŞIM ÜCRETLERİNE TEPKİ GÖSTERDİLER.
ADÜ Öğrenci Platformu öğrencilerinin oluşturduğu bir grup öğrenci, Sulu Park önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Grup Sözcüsü Selin Mekikoğlu, işçi ve işsiz gençleri olarak Aydın Belediyesi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yaptığı Aydın Şehiriçi ulaşım ücretlerine yönelik almış olduğu zam kararını protesto etmek için toplandıklarını belirtti. Öğrencilerin ulaşım zammı protestosuna vatandaşlar da destek verdi.

Mekikoğlu, “Ulaşım ücretleri %25’lik bir zamla 1 liradan 1.25 liraya çıkarılmıştır. Çoğumuz işçi ya da işsiz çocuklarıyız. Ve açlık sınırının altındaki asgari ücretle geçim savaşı veren ailelerin çocuklarıyız. Her gün insanlar bir yerlere gitmek için ulaşım araçlarını kullanmak zorundadır. Ve bu araçları kullananlarda ne holding sahipleri, ne patronlar ne de Özlem Çerçioğlu’dur. Güya sosyal belediyecilik anlayışına sahip olan CHP Belediyesi önce öğrenci burslarını kesti, ardından da ulaşıma %25 zam yaparak Aydın’ın ulaşımını Türkiye’nin en pahalı ulaşımlarından biri haline getirdi” dedi.

Grup Sözcüsü Selin Mekikoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Oysa CHP’nin sosyal devletin ve kamusal yerel yönetimin doğal gereği olarak yurttaşlarını müşteri gibi görmek ve onların ulaşımı üzerinden fahiş kar elde etmek yerine, ulaşım konusundaki çözümü onları gitmek istedikleri yere taşımak olmalıydı. Ankara’da Melih Gökçek’in ulaşım zamlarını at arabalarıyla protesto eden CHP’liler derhal bu zammın nedenini kamuoyuna açıklamalıdır. Bizler, yaşamlarımızı cehenneme çeviren ulaşım zamlarına karşı isyan ediyoruz. Tüm halkımızı da bu isyana davet ediyoruz. Bizler emekçiler ve öğrenciler olarak AKP hükümetinin ve güya yoksul halkın umudu olma iddiası taşıyan CHP belediyesinin yaptığı ulaşım zamlarına sessiz kalmayacağız. Madem ekonomi tıkırında düzen partileri elini yoksulun cebinden çeksin. Bu zammın geri çekilmesi için buradan bu haksızlığa karşı birleşeceğimizi ve bu haksızlığa karşı durmak için, ulaşım zammı geri alınana kadar mücadele edeceğimizi ilan ediyoruz.”

Basın açıklamasının ardından protestocu öğrenciler ve onlara destek veren vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR