YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0286
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tanerden Zehir Zemberek!
07 Nisan 2011 Perşembe 11:16

Taner'den Zehir Zemberek!

MHP Aydın Milletvekili, Recep Taner'in Yargı Hizmetlerinin hızlandırılmasıyla ilgili kanun tasarısı görüşmelerinde meclis kürsüsünden çarpıcı açıklamalarda bulundu

725  sıra sayılı Kanun Tasarısının 22 maddesiyle ilgili vermiş olduğu değişiklik önergesi hakkında meclis kürsüsünde konuşan MHP Aydın Milletvekili Recep Taner,önergenin takipsizlik kararına itirazı ağır ceza mahkemesinin heyet hâlinde incelemesi, kanunun amacı olan yargının hızlandırılması olgusu ile ters olduğu için verdikleini, AKP’nin dokuz yıllık iktidarı döneminde her fırsatta yargı reformundan bahsetmesine rağmen yargı ile sürekli kavga ettiğini ancak 2010 yılında yapılan Anayasa referandumu sonrasında kavganın yerini kendini kurtarmaya yönelik kaygıya bıraktığını belirtti.

Yandaş ve taraflı bir yargı yaratma çabası içerisine girdiniz.

Taner “Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulunun yapısı değiştirilerek yandaş ve taraflı bir yargı yaratma çabası içine girdiniz.  Dokuz yıldır iktidardasınız ve sizin iktidara geldiğiniz 2002 yılında doğan bir çocuk şimdi  ilköğretim üçüncü sınıfta okumaktadır. Dolayısıyla ülke meselelerine hala köklü bir çözüm bulamamanızın bahanesi de yoktur. Dolayısıyla seçim meydanlarında,  yeni Anayasa haricinde bir kozunuz olmayacak. Onun da içeriğini TÜSİAD sayesinde milletimiz gördü” dedi

Emniyet Mensuplarının yetkileri gasp edildi.

AKP iktidarı döneminde yargıda yapılan değişikliklerle zinanın suç olmaktan çıkarıldığına da değinen Taner “  2005 yılında Kabahatler Kanunu'nda yaptığınız değişikliklerle özel hayata ve kişi hürriyetine karşı işlenen suçlarda, mal varlığına karşı işlenen suçlarda indirimler yapıldı. Hırsızlık, darp, gasp, zimmet, yol kesme, küfür, örgüt üyeliği, hatta  Türklüğe hakaret edenler sayenizde hapis cezası almaktan kurtuldular.

Emniyet mensuplarının, güvenlik güçlerinin yetkileri gasp edilirken kamu görevlisine karşı işlenen suçlarda cebir ve tehdit şartı getirildi. "Etkin pişmanlık" adı altında terör örgütü mensupları cezaevlerinden tahliye edilirken, diğer yandan askere, polise taş atan sözüm ona çocuklar affedildi. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasından yararlanarak aralarında terör örgütü mensuplarının da bulunduğu binlerce kişi, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü verilerine göre geçen yıl 474 bin kişi dolayında aftan yararlanarak serbest bırakıldı. TCK'nın görevi kötüye kullanmakla ilgili 257'nci maddesinde yapılan değişiklikle, "Yolsuzlukla mücadele edeceğiz." diye geldiğiniz iktidarda yolsuzluğa bulaşanların yargılanması neticesinde verilen cezanın üç yıldan iki yıla indirilmesini ve hapis cezasını olmamasını sağladınız.

Gazete ve televizyon haberlerine baktığımızda, her gün cinayet, soygun, uyuşturucu, kadına ve çocuğa karşı şiddet, organ kaçakçılığı, katillerin, sapıkların cirit attığı bir ortamda olduğumuzu görmekteyiz. Deniz Feneri davası ve binlerce vatandaşımızı dolandıran holding davaları gündemden düşerken yıllardır hakkındaki suçlamaların ne olduğu dahi hâlâ belli olmayan bilim adamları, komutanlar Silivri’de yargılanmaktadır.

AKP’li vekiller Timsah gözyaşı döküyor.

Bir yandan basılmamış kitaba, düşünenlerin düşüncelerine konulan yasaklar. Diğer taraftan milletvekili dokunulmazlığı zırhına sığınarakülkeyi ve milleti bölmeye çalışanların devlete başkaldırıları, emniyet güçlerine taş ve tokatları karşısında şimdi de kalkmış Sayın Osman Coşkun, Asım Aykan, Burhan Kuzu ve diğer bazı AKP'li vekiller, yaşanan olaylar karşısında “ İdam cezası tekrar geri getirilmeli mi” tartışmaları yapılıyor.

Şimdi sormak istiyorum!

MHP olarak 2002 yılında "İdam kaldırılmamalı, cezaların caydırıcılığı olmalı." dediğimizde oylamada idam cezasının kalkmaması için oy kullanan 117 MHP milletvekiline destek vermeyenlerin ve idamın kalkması için "evet" oyu kullanan 41 AKP'li milletvekilinin bugünkü duruşu timsah gözyaşları değilmidir?” Dedi.

Bu haber toplam 302 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR