YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0286
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sökede Kutlu Doğum Haftası
14 Nisan 2011 Perşembe 16:32

Söke'de Kutlu Doğum Haftası

14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanılan ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri Söke’de bu yıl da coşku ile yapılacak.

Söke ilçe müftüsü Mevlüt Haliloğlu, bu yılki Kutlu Doğuım Haftası etkinliklerinde ‘merhamet’ konusu üzerinde duracaklarını söyledi.

Söke Merkez Kocacamide Söke ve çevresinde belde ve köylerde görev yapan tüm din görevlileri ile bir araya gelen Söke ilçe müftüsü Mevlüt Haliloğlu, görevlilere etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Kocacami avlusunda vatandaşlara tavuklu pilav ve ayran ikram edilirken ayrıca Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına ciddi katılımın olması dikkat çekti. Öğle namazına müteakiben mevlit okunurken kutlamalara bugün yine kan bağışı kampanyası, Cuma namazı sonrası ikramlar ve akşamda Bağarası Belediyesi Düğün Salonunda ’Hz.Muhammet’in Hoşgörü ve Merhameti’nin anlatılacağı panelle devam edilecek.

Söke ilçe müftüsü Mevlüt Haliloğlu; “Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed’in (a.s) doğum yıldönümünü olan 20 Nisan’ın da içinde bulunduğu bu hafta yurt içi ve yurt dışında kutlanmakta. Doğumunu kutladığımız peygamberimizin hayatında, gönderildiği dönemlerde olduğu gibi günümüzde de bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güzel örnekler pek çoktur. Onun örnek alınması, Kur’an merkezli olarak bütün yönleriyle tanınması, insanlığın ve mutluluğu için yaptığı çağrının güncelleştirilerek hayata yansımasıyla mümkündür. Bu yıl ki kutlamalarda Peygamberimizin hoş görü ve merhamet yaklaşımının üzerinde duracağız” dedi.

Bu haber toplam 320 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR