YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,5829
EURO
6,3070
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Personeline Kurs
11 Nisan 2011 Pazartesi 12:46

Sağlık Personeline Kurs

Nazilli’de 1. basamak Sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanlarına Nazilli Belediye İtfaiye Müdürlüğü görevlilerince yangın ve söndürme eğitimi verildi.

Nazilli 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Konferans salonunda düzenlenen eğitim sonunda sağlık çalışanlarına Yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı. Nazilli İtfaiye Müdürlüğünde görevli İrfan Zengin Özay Şırklakoğlu ve Şükrü Ersan tarafından verilen seminerde, çıkması muhtemel yangınlar sonucunda alınması gereken önlemler, yangınlara yapılacak olan müdahaleler, yangın söndürme tüplerinin kullanımı, çıkan yangın sonrasında neler yapılacağı, kimlerden yandım isteneceği konularında seminer verildi.

Nazilli Toplum Sağlımı merkezi sorumlu hekimi Dr. Hakan Derici konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “Her yıl olduğu gibi bu yılda sağlık çalışanlarımızın yangın ile ilgili olarak eğitim almalarını sağladık. Eğitim sonunda da yangın tüpleri ile çalışanlarımız çıkan yangına müdahale ederek hem yangını söndürdüler hem de yangın tüplerinin kullanımı ile ilgili uygulama yaptılar” dedi.

Seminer bitiminde Şehit Ahmet Çıyancı Nazilli 5 Nolu Aile Sağlığı merkezi bahçesinde seminere katılan sağlık çalışanları, itfaiye personeli tarafından yangın tüpü ile çıkan yangına nasıl müdahale edileceği konusunda aldıkları bilgileri pratiğe dökerek, varil içinde hazırlanan yangını söndürdüler.

Bu haber toplam 286 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR