YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3230
EURO
6,0368
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık İçin Bilinç Şart
07 Nisan 2011 Perşembe 11:35

Sağlık İçin Bilinç Şart

Şehir ve Halk Sağlığı Derneği Başkanı ve Şehir Sağlığını Geliştirme Araştırma Uygulama Merkezi Başkanı Doç. Dr. Didem Evci Kiraz 7 Nisan Dünya Sağlık Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Doç. Dr. Kiraz mesajında sağlıklı olmak için bilinçli ilaç tüketimine dikkat çekerek, “Sağlıklı olmak için bilinçli ilaç kullanımı şart” dedi.

Şehir ve Halk Sağlığı Derneği Başkanı ve Şehir Sağlığını Geliştirme Araştırma Uygulama Merkezi Başkanı Doç. Dr. Didem Evci Kiraz açıklamasında “Herkes için sağlık ve sağlıklı yaşam ortamları kavramlarından yola çıkarak şehrin sağlığını korumada öneriler sunan Merkezimiz ve Derneğimiz Dünya Sağlık Gününde ilaç kullanımının azalmasını temenni eder. İlaç bozuk sağlık için kullanılmaktadır. Asıl olan sağlığın korunması ve vücudun ihtiyacı olan direnç mekanizmalarının harekete geçirilerek, direncin arttırılmasıdır. Ama dikkat edilmesi gereken, ilaçların doktor tavsiyesi olmadan, kullanma tavsiyeleri dışında kullanılmamasıdır. Bu konuya dikkat edilmezse vücut direncini arttırmak yerine ilaçlara karşı direnciniz artabilir. Böylece en basit hastalıklarda bile çaresiz kalabilirsiniz; vücudunuz ilaçları kabul etmez, istenen yanıtları vermez” dedi.
Dünya Sağlık Örgütü tarafından her yıl 7 Nisan’da kutlanan Dünya Sağlık Günü Şehir Sağlığını Geliştirme Araştırma Uygulama Merkezi tarafından “Şehir Sağlığı” haftasının başlangıcı sayıldığını kaydeden Evci Kiraz, Merkezin bu hafta içinde toplumu bilinçlendirici faaliyetlerde bulunmayı planladığını kaydetti.

Bu haber toplam 498 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR