YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3126
EURO
6,0269
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖZKAYDERden Engellilere Jest
11 Nisan 2011 Pazartesi 13:10

ÖZKAYDER'den Engellilere Jest

Aydın Özel İnsanlarımız İçin Kaynaşama ve Yardımlaşma Derneği (ÖZKAYDER) tarafından Çanakkale Gezisi düzenlendi.

Aydın belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen gezide, Çanakkale ruhunu yaşayan dernek üyeleri etkinliği düzenleyen Dernek başkanı Aygül Mutlu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.

Önceki gün gerçekleştirilen gezinin oldukça verimli geçtiğini ve dernek üyelerinin kaynaştığını belirten Dernek Başkanı Aygül Mutlu “18 Mart Şehitler Haftası etkinlikleri kapsamında bu geziyi yapmayı düşündük. Ancak o tarihlerde yaşanacak yoğunluğu ve mevsim şartlarını düşünerek engelli bireylerimiz için ileri bir tarihte program yaptık. İki gün süren gezide, Seyitonbaşı’dan, Conkbayırı’na, Şehitliklerden Aynalı Çarşıya kadar her yeri gezdik. Bu gezimizde, kitaplardan okuduğumuz bu ülkenin kurtuluş destanını bizzat yaşandığı yere giderek o manevi havayı teneffüs ettik. Gezinin düzenlenmesi için bize katkı veren Aydın Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

“SOSYAL ETKİNLİKLERLE ENGELLERİ AŞACAĞIZ”

Aydın’da geçen yıl kurulan ÖZKAYDER’in kuruluş amacının engelliler arasındaki kaynaşma ve yardımlaşmayı sağlayarak , sosyal etkinlikler çerçevesinde eneglli bireylerin engelleri ile değil nitelikleri ile öne çıkmasını sağlamak olduğunu ifade eden Aygül Mutlu, “Henüz yeni kurulan bir dernek olmamıza rağmen yaptığımız bir çok sosyal aktivite ile, adeta evlerine hapsolmuş özel insanlarımızı toplumla barıştırmaya başladık. Çanakkale de birçok engelli bireyimiz için adeta bir hayaldi. Bu hayali gerçekleştirdik. Şimdi tiyatro çalışmalarım var. Önümüzdeki dönem bir çok etkinliklerimiz olacak. Hedefimiz engellilerin de toplumda da var olduğunu herkese hissettirmek. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu haber toplam 275 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR