YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3169
EURO
6,0285
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nazilli Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivali
07 Nisan 2011 Perşembe 11:53

Nazilli Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivali

1-10 Nisan 2011 tarihleri arasında yapılacak olan festivalde dünyaca ünlü gazeteci, şair, yazar ve edebiyatçıları 10 gün boyunca sevenleri ile buluşacak.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, festivalle birlikte ilçenin yeniden bir ticaret, sanayi, üniversite kenti olduğunu, bunun yanında da kültür kenti olma yönünde attığı adımların bir halkası olduğunu ifade etti. Alıcık “Belediyecilik sadece kent hizmetleriyle sınırlı değildir. En önemli görevlerinin arasında kentin kültürel dokusunu korumak, yaşatmak ve tarihsel bağlarını güçlendirmek gelir. Belediye olarak en büyük hedefimiz ilçemizi kültür, sanat ve ekonomik olarak geliştirmek yarınlara hazırlamaktır.

Hedeflerimizi gerçekleştirmek için ulusal ve evrensel düzeyde tanıtımını sağlamamız gerekmektedir. Belediyemizce düzenlenen Festival Nazilli’nin yeniden bir ticaret kenti, sanayi kenti, üniversite kenti bunun yanında bir kültür kenti olması için atılan adımların bir halkasıdır” dedi.

Nazillinin bir kültür şehri olması, sanayi ve üniversite kenti olması yönünde katkıda bulunmak için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Alıcık konuşmasının devamında “Ulu Önder Atatürk ‘Bir millet savaş alanlarında ne kadar zafer elde ederse etsin, o zaferin sürekli sonuçlar vermesi ancak kültür ordusu ile mümkündür’ demiştir. Bu festival kültür ve sanat kenti olma yolunda ilerleyen ilçemiz açısından önemlidir. Ünlü isimleri ağırlamaktan kıvanç duyuyorum. Tüm konuklarımıza ayrı ayrı hoş geldiniz derken festivalimize emeği geçenlere yürekten teşekkürlerimi, derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

“NAZİLLİ’DE ÜNLÜLER GEÇİDİ”

10 gün sürecek olan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın ev sahipliği yaptığı festivalin ilk gününde Aydın Valisi H.Avni Coş, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız ve Nazilli protokolünün da katıldığı açılış programının ardından 1974 Kıbrıs Barış harekatının anlatıldığı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi sonrası ise Protokol üyeleri Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın verdiği konferansa yoğun ilgi gördü.

Festivalin devam eden günlerinde ise Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, Prof. Dr. Ömür Ceylan, Prof. Dr. Osman Altuğ, Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Prof. Dr. Nadim Macit, Prof. Dr. Sultan Macit Kaşgarlı, Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, Doç. Dr. Ahmet Turan Alkan, Mavisel Yener, A. Nasuh Mahruki, Banu Avar, Sinan Meydan, Saygı Öztürk, Arslan Bulut, Ahmet Tekin, Birol Vural, M. İlmiye Çığ, Osman Şahin, Adil Maviş, Uğur Dündar, Yılmaz Özdil, Erdal Şen ve İnci Aral ise festival boyunca yapılacak olan panel, söyleşi ve imza günleri ile sanatseverlerin karşısında olacak.

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR