YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3169
EURO
6,0285
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİTte Cinayetler Zinciri!
04 Nisan 2011 Pazartesi 12:02

MİT'te Cinayetler Zinciri!

Son 6 ayda eski 5 MİT mensubunun ölümü araştırılıyor...

 

 
Son 6 ayda 5 MİTÇİ' hayatını kaybedince "Neler oluyor" diye MİT, özel ekip kurup inceleme başlattı.

Bir MİT yetkilisinden alınan bilgiye göre : MİT mensubu kişilerin ölüm olaylarını emniyetin yaptığı soruşturmalardan bağımsız olarak inceleyen MİT, ölümlerin MİT mensubu olmaları nedeniyle gerçekleşip gerçekleşmediğini araştırdı. Ölen MİT'çilerin çalıştığı dosyalar ve örgütlerin hedefi haline gelip gelmedikleri üzerine titizlikle çalışıldı.

BAĞLANTI ÇIKMADI

İntihar, kalp krizi ve bıçaklı saldırı sonucu gerçekleşen ölümlerin, MİT'çi olmalarıyla bağlantısı belirlenemedi. Bir şüpheye ulaşmayan MİT, dosyaları kapattı.

YA AKTER DOSYASI?

Son olarak Bodrum'da evinin banyosunda ensesinden 3 kurşunla vurularak öldürülmüş halde bulunan Haluk Akter'le ilgili araştırma ise sürüyor. Akter'in eski eşi ve kızı, ölümünün şüpheli olduğunu açıklamıştı.

DERİN DOSYALAR

63 yaşındaki Akter, emekli polis müdürü ve MİT elemanıydı. Akter, 1987'de "Polis-mafya-siyaset" ilişkilerini ortaya çıkaran ünlü. Birinci MİT Raporu'yla gündeme geldi. MİT Arşiv Sorgu Müdürü Ferdi Tamer ile MİT elemanı Haluk Akter'in telefon konuşmaları gazetelere yansımıştı. Raporu yazan Mehmet Eymür ile Hiram Abas ve Korkut Eken görevden uzaklaştırılmıştı. Ferdi Tamer, emekli olduktan sonra tüpgaz bayii açmış ve 1990'da dükkânında öldürülmüştü.

"KAMBUR ALİ " KAMERADA

Akter'in Susurluk, Tahsin Şahinkaya, Dündar Kılıç, Asil Nadir gibi önemli pek çok dosyada etkili görev yaptığı ileri sürüldü. Ailesi, MİT'e çalışırken tanıştığı pek çok karanlık insanın intikam almak ya da yararlanmak için onu taciz ettiğini iddia ediyor. İddiaya göre Akter'in evine iki kadınla birlikte geldiği güvenlik kameralarına yansıyan kişi "Kambur Ali" lakaplı bir MİT muhbiri.

6 AYDA ÖLEN MİT MENSUPLARI

AHMET SÜREYYA: 20 Ekim 2010 tarihinde, evinde yerde yatmış halde bulundu. MİT Kocaeli Şube Müdürü olarak görev yapan Süreyya, İzmit Turgut Mahallesi'ndeki kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiş olabileceği açıklandı.

SEMRA MALİŞ: 22 Ekim 2010 tarihinde Kadıköy Bostancı'da, oturduğu apartmanda ölü olarak bulundu. MİT İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde emekli olan Maliş , 7. kattaki evinin balkonundan düşerek öldü. Polisler cesedi bulduktan sonra Maliş'in dairesinde çıkıp, hiç bir şeyden haberi olmayan emekli astsubay eşine ölümü bildirdi. Bu olay intihar olarak kayıtlara geçti.

ADNAN KILIÇ: 21 Kasım 2010 yılında öldü. MİT çalışanı Kılıç, Manisa'nın Ahmetli ilçesinde, asker uğurlama eğlencesinde, gençler arasında çıkan kavgayı ayırmak için araya girince yaşamını yitirdi.

TEVFİK ATASEVEN: MİT çalışanı olan Tevfik Ataseven, 16 Şubat 2011 günü İzmit Gütepe'deki evinde asılı olarak bulundu ve eşinden ayrıldığı için bunalıma girdiği iddia edildi.

 

Bu haber toplam 359 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR