YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3255
EURO
6,0377
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHPde elektronik temayül yoklaması
04 Nisan 2011 Pazartesi 07:14

MHP'de elektronik temayül yoklaması

MHP, illerdeki milletvekili adaylarını belirleyebilmek için elektronik ortamda temayül yoklaması başlattı.

www.mhpbilgi.com sitesi üzerinden yapılan temayülde resmi üyeler internet üzerinden oy kullanarak tercih ettikleri aday hakkında görüşlerini paylaşıyor.

İnternet sitesine resmi parti üyeleri TC kimlik numarası üzerinden giriş yapıyor. Cep telefonlarına gelen mesajla sisteme giren üyeler illerdeki aday adayları hakkında tek tek "olumlu, olumsuz, yorum yok" şeklinde tercihlerde bulunarak oyunu kullanıyor.

Aynı zamanda sistem üzerinden parti üyelerinden bağlı oldukları illerdeki aday adayları arasında sıralama yapmaları isteniyor ve listede aday adaylarını hangi sırada görmek istedikleri de soruluyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Hasan Muti yaptığı açıklamada, partisinin Aydın'da kontenjan adayı olmadığını belirterek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Ömer Karakaş'ın da temayül listesinde yer aldığını açıkladı.

Aydın'da MHP'den aday adayı olan 20 isim hakkında temayül yoklaması yapılıyor. Üyeler 3 Nisan 2011 pazar günü saat 17.00 ye kadar elektronik oylamayla tercihlerini belirleyecekler.

BAHÇELİ'DEN PARTİLİLERE ÇAĞRI

Bu arada, www.mhpbilgi.com sitesi üzerinden yapılan temayül yoklaması için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partililere mesajı da yayınlandı. Bahçeli, mesajında şunları kaydetti:

"Bildiğiniz üzere, 12 Haziran 2011 Pazar günü 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi yapılacaktır. Ülkemizin ve milletimizin geleceğini belirleyecek olan bu önemli seçim sonrasında güçlü bir kadro ile TBMM'de temsil edilmek ve bu kadrodan oluşacak bir Hükümet ile tek başına iktidar olmak öncelikli hedefimizdir. Bu sebeple, ilinizden Milliyetçi Hareket Partisi'ne milletvekili aday adayı olarak başvuran değerli şahsiyetlerle ilgili kanaatleriniz, yapacağımız değerlendirmelerde büyük önem arz etmektedir."

AYDIN'DA TEMAYÜLE GİREN ADAY ADAYLARI

1-ALİ UZUNIRMAK

2-AYDEMİR DURMUŞ

3-AHMET KAYA

4-BENSON DÜNDAR

5-CEM AKBUDAK

6-GÜLNUR ER

7-HASAN DUMAN

8-İLKKAN ÇALIŞYER

9 MEHMET EFE YILMAZ

10-MÜFİT KIR

11-OSMAN TOSUN

12-ÖMER KARAKAŞ

13-ÖZGEN ÇERÇİ DERELİ

14-PINAR ÖNCER

15-RECEP TANER

16-RECEP ŞENOĞLU

17-SELİM KARAKOYUN

18-YELİZ YÖRÜK

19-YUSUF KEREMİT

20-ZÜHTÜ HOŞER

Not: İsimler alfabetik sıraya göre yazılmıştır 

Bu haber toplam 547 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR