YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3290
EURO
6,0432
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mhp, Karayolu yapım işine tepkili
14 Nisan 2011 Perşembe 10:46

Mhp, Karayolu yapım işine tepkili

Söke-Kuşadası arasında yapımı devam eden sıcak asfalt çalışmasına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Söke İlçe Teşkilatı’ndan tepki geldi.

Kısa bir süre önce alt yapı, çeşitli noktalarda güçlendirme ve soğuk asfalt çalışması yapıldıktan sonra tamamlanarak trafiğe açılan Söke-Kuşadası Karayolunda; geçtiğimiz günlerde asfalt kaplamasının sökülerek, yeniden sıcak asfalt çalışması yapılmasına Söke MHP’den tepki geldi. Söke MHP İlçe Merkezinde gerçekleşen basın toplantısında İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu ile birlikte İl Genel ile Aydın Milletvekili Adayı Gülnur Doyuran Er’de bulundu. Meclis Üyeleri Mehmet Ali Oklay ve Orhan Ateş
Konuyla ilgili olarak Karayolları Müdülüğü yetkilileri ve daha önce yolrda çalışma yapan firma yetkilileri ile görüştüklerini ancak tatmin edici cevap alamadıklarını belirten Söke MHP İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu; Söke-Kuşadası Karayolu’nda yapılan çalışmaların akıllarda soru işaretleri oluşturduğunu ifade etti.

Söke-Ortaklar arasında da benzer duble yol çalışmasının yapıldığını, burada altyapı çalışmaları sonunda direkt sıcak asfalt döküldüğünü ancak Kuşadası Karayolu’nda tam tersi önce soğuk asfalt ardından kaplamanın sökülüp, sıcak asfalt döküldüğünü belirten Metin Mutafoğlu; “Vatandaşın parası boşa mı harcanıyor” diye sordu. Mutafoğlu; “Bir iş yapılacaksa inşaata tam olarak başlanmalı ve tamamlanmalıydı. Yapılan ve bitirilen bir iş, nedense kısa bir sonra en baştan yeniden yapılıyor. Bu iş birilerine rant mı sağlıyor, bunun cevabını birileri vermeli” dedi.

Söke-Kuşadası Karayolunda önceki ihalede yol yapımı için yeterli ödenek çıkmadığını, bu nedenle yeniden ihaleye çıkılarak ikinci kez kaplama söküm ve sıcak asfaltlama çalışmalarının yeniden ihaleye çıkarılarak başka bir firma tarafından yapıldığını öğrendiklerini ifade eden MHP İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu; “Bu ödenekler ilk çalışmada neden tam olarak çıkarılmadı. Karayolu yapım işine neden ek maliyetler getirildi. Bu konularda bilgi istiyoruz” dedi.

Söke MHP İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu Söke-Kuşadası Karayolu ihalelerinde gerçekleşen firma değişikliklerinin de kafa karıştırıcı olduğunu sözlerine ekledi.

20110413ay411170.jpg

Bu haber toplam 329 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR