YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3193
EURO
6,0423
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marka Kent Projesini Uygulayacağız
08 Nisan 2011 Cuma 16:03

''Marka Kent Projesi'ni Uygulayacağız''

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın milletvekili aday adayı Ali Gültekin Kılınç, tarımsal alanlarının, sanayi alt yapılarının ve turizm potansiyelinin Aydın’ın kalkınması için önemli dinamikler olduğunu söyleyerek, “Bu dinamikleri harekete geçirer

Güzelçamlı beldesinin AK Parti Kadınlar Lokali açılışına katılan Ali Gültekin Kılınç, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalık tarafından milletvekili gibi karşılandı. AK Parti Güzelçamlı Belde Teşkilatı Başkanı Fikret Taylan ve Belde Kadın Kolları üyelerinin girişimleriyle gerçekleştirilen lokal açılışına AK Parti’nin diğer aday adayları da yoğun ilgi gösterdi. Açılışa, AK Parti Nazilli İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşin Hittet ve kadın kolları üyelerinden oluşan 35 kişilik bir grup ve AK Parti Aydın Milletvekili aday adaylarından A.Gültekin Kılınç, Cengiz Altıntaş, Mine Odabaşı, Haydar Kotan, Zeynel Abidin Göksu ile Serpil Şahbudak’da katıldı.

Açılış töreninde ilk konuşmayı Güzelçamlı Kadın Kolları Başkanı Müberra Gök yaptı. Başarının arkasında birlik ve beraberliğin yattığına dikkat çeken Gök, “İnsanları dinlemeli, onlarla beraber olmalı ve vatandaşın sorunlarına çözüm getirebilmeliyiz. Bunun yanında Türkiye’nin AK Parti iktidarında yakaladığı gelişmeleri vatandaşa anlatarak birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz” dedi. Gök, Güzelçamlı’nın geleceği için liman yapımının bir an önce tamamlanmadı gerektiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

“KILINÇ: “AK PARTİ, AYIRAN DEĞİL,BİRLEŞTİREN BİR SİYASET UYGULADI”

Açılış töreninde AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Ali Gültekin Kılınç da bir konuşma yaptı. AK Parti’nin bütün Türkiye’yi kucaklayan büyük bir aile olduğuna dikkat çeken Kılınç, partisinin dil, din ve ırk ayırımı yapmaksızın memleketin her köşesine hizmet götürmeye çalıştığını vurguladı. Türkiye’nin özlemini çektiği birlik ve beraberlik duygusunu AK Parti’nin yeniden inşa etmeye başladığını söyleyen Kılınç, “AK Parti, ayıran değil, birleştiren bir siyaset uyguladı. Bugün açılışını yaptığımız böylesi çatılar altında Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin daha da güçleneceğine inanıyorum. Hepimiz Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonuna uygun olarak gerek partimizi, gerekse ülkemizi en iyi yerlere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

AYDIN’DA ‘MARKA KENT’ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Tarımsal alanlarının, sanayi alt yapılarının ve turizm potansiyelinin Aydın’ın kalkınması için önemli dinamikler olduğuna işaret eden aday adayı Kılınç, “Bu dinamikleri harekete geçirerek, Aydın’ı, Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağız. Aydın’ın sürekli olarak dışarıya göç veren bir şehir olduğunu, bu göçün sadece yetişmiş, eğitim almış nitelikli insan göçü olmadığını gittiğim her yerde dile getiriyorum. Sermaye göçünü önlemek için Aydın’da kazanılan paranın önemli bir kısmının yine Aydın’da kalması için ‘Marka Kent’ projesini hayata geçireceğiz. Aydın’ın ‘Marka Kent’ olabilmesi için potansiyelleri fazlasıyla mevcuttur. Marka kent projesiyle Aydın’ın yer altı kaynakları ve turizme yönelik yatırımlarıyla, tanıtıma yönelik stratejileriyle yıldızlaşan bir kente dönüşmesi hayal değildir. Bu dönüşüm ekonomisi güçlü bir Aydın’ın temelini oluşturacaktır. Aydın’ın kültürel zenginliği bu yükselişi fazlasıyla karşılayacak güce sahiptir. Birçok kültürü bir arada barındıran Aydın, ülkemizin sosyal yaşam merkezlerinden biri konumuna yükselecektir. Başta organik tarım olmak üzere, jeotermal kaynakların doğru kullanımı, termal seracılık, sağlık turizmi ve güney menderes turizm yolu projesine çok önemlidir. Bugün Afyon ili kaplıcalar sayesinde önemli bir termal merkez haline geldi. Uşak ili bir tarhana ile marka haline geldi. Kestane denilince herkesin aklına Bursa geliyor. Oysa kestane Bursa’ya Aydın’dan gidiyor. Nazilli’nin Aksu köyünde üretilen kestaneler Bursa’ya satılıyor. Ama şimdi durum değişti. Artık Bursa kestanesi değil, Aydın kestanesi marka olacak. Bu amaçla Aksu köyünde bir tesis kuruldu ve burada 120 kadınımız çalışarak, hem aile bütçesine, hem de ülke ekonomisine değer katıyor. Biz eskiden gittiğimiz yerlere şeker, çikolata götürüyorduk. Ama şimdi kendi topraklarımızda üretilen kestane şekeri götürüp ikram ediyoruz. Bunun yanında incirimiz var, zeytinimiz var. Nazilli Ticaret Odası Başkanlığım döneminde, ‘Uzun Yaşam Sandığı’ hazırladık. Bu sandığın içinde bölge insanının uzun yaşamının sırrı olarak gösterilen zeytinyağı, zeytin, bal, el yapımı reçel, kestane şekeri, kestane unu, kekik, kekik suyu, pekmez, kuru peynir, tahin, incir, ceviz, yer fıstığı ve kurutulmuş 4 çeşit meyveyle el işi yazma yer alıyor. Bu sandık Nazilli’nin tanıtımı için önemli rol üstlendi. Aydın insanının da toprağı gibi bereketli ve verimli olduğuna inanıyorum. Bize düşen bu değerleri en iyi şekilde işleyip, istihdama çevirmektir. Bu potansiyel Aydın’da var” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

Bu haber toplam 487 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR