YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3126
EURO
6,0269
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kutlu Doğum Haftasını kutladılar
13 Nisan 2011 Çarşamba 15:45

Kutlu Doğum Haftası'nı kutladılar

Aydın Müftülüğü'nün organize ettiği toplantıda gazetecilerle bir araya gelen Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş ile Aydın Müftüsü Hıdır Bayrak 14-20 Nisan arasında kutlanan 'KUtlu Doğum Haftası'nı kutladılar.

Turistik Park'ta gerçekleşen etkinlikte konuşan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, 'KUtlu Doğum Haftası'nın hayırlara vesile olmasını diledi. Konuşmasında İslam dininin barış ve merhamet dini olduğunu belirten Vali Coş, "Savaşların sürdüğü dünyada barış ve merhamete ihtiyacımız var. İnşallah içinde bulunduğumuz hafta dotluk ve barışın gelişmesine yardımcı olur. Sayın Müftümüze böyle organizasyonu düzenlediği için teşekkür ediyoruz" dedi.

Aydın İl Müftüsü Hıdır Bayrak ise yaptığı konuşmada Hz. Muhammed'in dünyaya geldiği dönemde insan yaşamına değer verilmediğine dikkat çekti. Hz. Muhammed'in bütün dünya insanlarının peygamberi olarak dünyaya gönderildiğini belirten Müftü Bayrak, "Kutlu Doğum Haftası'nın bu yılki ana teması 'Hz. Peygamber ve merhamet eğitimi'. Bu haftada yapılan değişik etkinliklerle merhameti toplumumuzun gündemine taşımak,şefkati, duygu dünyamızdan eylem boyutuna geçirebilmenin metodları üzerinde durmak, Hz. Peygamberin izinde fiili merhamet seferberliği başlatabilmek arzusu hedeflenmektedir" diye konuştu. Müftü Bayrak, hafta boyunca kutlamaların devam edeceğini sözlerine ekledi. Etkinlik sonunda, gazetecilere Mealli Kuran-ı Kerim ve gül dağıtıldı.

Bu haber toplam 285 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR