YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3255
EURO
6,0377
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kutlu Doğum Haftasını Kutladı
14 Nisan 2011 Perşembe 14:48

Kutlu Doğum Haftasını Kutladı

23. dönem MHP Aydın milletvekili ve 24. dönem Aydın milletvekili adayı Recep Taner Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Taner, mesajında şunları kaydetti: “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin 1440’ncı, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in Cenab-ı Allah tarafından vahiy edilmeye başlanmasının 1401’nci yılının içerisinde bulunmaktayız.

Kuran-ı Kerim’in insanlığa sunduğu rahmet yüklü mesajları ve bunu insanlığa tebliğ eden Hz. Peygamberimizi anlamaya, anlatmaya ve daha iyi tanımaya vesile olacak böyle günlerde; manevi hayatın derinliklerine nüfuz edebilmemiz açısından çok değerli katkılar sağlayacaktır.
Yunus Emre’nin dilindeki aşk peygamberini, Mevlana’nın dilindeki rahmet peygamberini, Ahmet Yesevi’nin dilindeki hikmet peygamberini, Hacı Bektaş Veli’nin dilindeki eşsiz baba ve insan peygamberini ve onun verdiği mesajları, anlamaya ihtiyacımız olduğu kanaatini taşımaktayım.
Peygamberimiz Hz. Muhammed’in veda hutbesinde kan davalarını kaldırdığını, kan davasını sürdürmenin Müslümanlıkla bağdaşmadığını, amcası Hz. Hamza’nın katilleri Hint-i ve Vahşi’yi affetmesi, hala günümüzde kan davası güdenlere verilecek en güzel insan hakları beyannamesi niteliğindeki mesajdır.

Hala tazeliğini koruyan inancı, yaşantısı ne olursa olsun insana değer vermemiz gerektiği mesajı olan “İnsanlar tarağın dişleri gibi eşittir. Hepiniz Âdem’densiniz. Âdem’de topraktandır” demişlerdir. Kız çocuklarını diri diri toprağa gömülmekten kurtarıp “kadınlara hayırla muamele edin onların sizin üzerinde hakları vardır. Kimin ki iki tane kız çocuğu olur, onları güzelce yetiştirirse Allah o anne ve babayı cennete koyar. Cennet anaların ayağı altındadır” diyerek hem kadına gerçek değerini vermiş, hemde günümüzde kadına şiddet uygulayanlara en güzel mesajı vermiştir.

Günümüzde öneminin daha fazla anlaşıldığı su ile ilgili olarak o yıllarda “akan bir nehir kenarında bile abdest alsanız, suyu tasarruflu kullanın” diyerek su kaynaklarını heba ve heder edenlere en güzel mesajı o yıllarda vermiştir. Su kadar önemli başka bir konuda, ormanların yakılarak veya farklı amaçlarla talan edilmesi, tabiata, doğaya zarar verilmesidir. “Kıyametin kopacağını da bilseniz elinizde bulunan bir fideyi dikiniz. Kim ki bir sidre ağacı keserse, Allah onun başını cehenneme uzatır” diyen Hz. Muhammed’in bu mesajı ormanlarımızı yok edenlere bir ders olmalıdır.

İlim Çin’de de olsa gidin, ilim müminin yitiğidir. Nerede bulursa alır diyen yüce Peygamberimizin bu mesajı da umarım gençlerimiz tarafından iyi algılanır ve dikkate alınır. Yüce peygamberimiz sadece insanlara karşı şefkatli merhametli değil, hayvanlara karşıda çok merhametlidir. Susuz kalmış bir köpeğin susuzluğunu gideren kişiye cennet müjdesi Hz. Muhammed’in Allah’ın yarattığı tüm canlılara karşı sonsuz şefkat ve merhametinin bir göstergesidir.

Ülkemizin içinde bulunduğu durum ve coğrafyamızda gelişen şartlar ile ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlar her geçen gün artmaktadır. Her yönüyle bir bütün olan ülkemizde birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Bu bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftasının, hemşehrilerime, insanlığa Türk İslam âlemine hayırlar getirmesini ve Hz. Muhammed’in verdiği mesajların daha iyi algılanmasını dilerim”

Bu haber toplam 339 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR