YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3255
EURO
6,0377
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köylerimize Sağlıklı Su Gidiyor!
08 Nisan 2011 Cuma 14:52

Köylerimize Sağlıklı Su Gidiyor!

Her alanda hizmetlerini sürdüren, Aydın İl Özel İdaresi köylerde yaptığı çeşitli hizmetlerin yanı sıra köylerin en önemli ihtiyaçlarından olan, su ihtiyacının karşılanması için çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Aydın İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda, köylerin içme ve kullanma suyu inşaatları hızla sürüyor.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Aydın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur;:“Nazilli- Ketenova Köyü, Karacasu- Esençay Köyü Grup içme suyu inşaatları tamamlandı. Nazilli Ketenova Köyünde önceki yıllarda yapılan sondajın terfi binası, motopomp ve elektrik montajları yapılarak, yeni yapılan 50 metreküplük betonarme depoya su terfi edilmiş, buradan mevcut köy ve mahallelerine su akıtılarak daha sağlıklı içme ve kullanma suyuna kavuşulmuştur. Aynı ihale kapsamında yer alan Karacasu – Esençay köyü menbalarında drenaj çalışmaları yapılarak yaklaşık saniyede 10 litre su temin edilmiştir. Yapılan sanat yapıları ve isale hatları ile yeni inşa edilen 30 metre küp depoya akıtılarak, köy şebekesine su verilerek, köy daha sağlıklı içme ve kullanma suyuna kavuşturulmuştur” diye konuştu.

Bu haber toplam 303 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR