YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,5636
EURO
6,2896
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kotan, Vizyonunu Ve Projelerini Anlattı
08 Nisan 2011 Cuma 15:44

Kotan, Vizyonunu Ve Projelerini Anlattı

Aydın AKPARTİ MV Aday Adayı Haydar Kotan bugün de Kuşadası’nda vizyon ve projelerinin üzerinde önemle durdu..

Vİ Z Y O N U   :

Kendisine AKPARTİ'de siyaset yapmak üzerine sorulan sorulara : “Bugün dünyamızda gelişmişliğin ölçüsü, kurumsallaşma ve profesyonellik iken ; geri kalmış her düzende maalesef statükoyu görmekteyiz. Bugün statükocu ve tutucu liderlerin patronajındaki gelişmemiş dünya’da yaşananlardan her Türk vatandaşı için alınacak dersler vardır.. Memleketimizde siyasi örgütlenme noktasında uluslararası standartları içselleştirmiş TEK PARTİ, AKPARTİ'dir.  Siyaset somut çözümler için vardır. AKPARTİ'nin başarısının ardında ; çözümlerin üretilmesi ve uygulanması noktasında sahip olduğu kucaklayıcı anlayış ve profesyonellik yatmaktadır.. Bu nedenle, ben her bir canımızın AKPARTİ ile tanışmasını gönülden arzu ederim.” diyerek yanıt verdi.

 P R O J E L E R İ  :

AYDIN MV ADAY ADAYI HAYDAR KOTAN'IN KUŞADASI YÖRESİNDE 20 YILI AŞKIN YAPI SEKTÖRÜNDEKİ DENEYİMLERİ IŞIĞINDA UYGULANMASININ YARARLI OLDUĞUNA İNANDIĞI MAKRO PROJELERİ :

·        Beldemizin en güzel sahili ve denizinin bulunduğu KARAOVA bölgesinde yapılacak radikal bir değişimle sadece yaz tatili boyunca açılan veya çoğu kez atıl duran ve sahiplerini de canından bezdirmiş bu yazlıklar ile buralardaki virane yapılar yıkılarak bu bölgeye yepyeni bir çehre kazandırılıp muhteşem bir cazibe merkezi oluşturulabilir..  Bu yıkım sonrası açılacak alanlarda dünya çapında büyük projelerle TATİL KÖYLERİ, GOLF SAHALARI, FUTBOL-BASKETBOL-TENİS gibi AÇIK ve KAPALI SPOR ALANLARI inşa edilerek Antalya’da uygulanan model gibi dünya çapında spor kulüplerine kamp imkânları da yaratılıp turizm sezonu 12 aya çıkarılabilir. Bu dev projenin finansmanı ise, açılacak dev alanlara dayalı konsorsiyum yapılanmalarıyla sağlanarak büyük istihdam ve katma değerler oluşturacaktır. Bu nedenle hazineye yük getirilmeyecektir. Sadece yasal düzenleme gereklidir.

 .       Menderes nehrinin kollarından birinin ıslah edilerek yabancı yolcu gemileriyle gelen turistlerin MERYEM ANA ve EFES gibi önemli yerlere deniz yoluyla ulaştırılabilmesi sağlanırsa, bu yöreler eski ihtişamlı günlerine kavuşturulabilir.. Unutulmamalıdır ki, bu yörelerin tüm dünyadaki bilinirliği tartışılmaz tarzda en üst seviyededir. Kaldı ki, Türkiye’de turizm, Kuşadası’nda başlamıştır…

·        DAVUTLAR ve GÜZEL ÇAMLI beldelerimizde bulunan jeotermal kaynaklar, termal oteller komplekslerinin inşası desteklenerek –madde 1 gibi master plan çerçevesinde- yöremizde turizm sezonunun 12 aya yayılmasına büyük katkı sağlanabilir.

·        Türk turizminin dünyaya İLK AÇILAN PENCERESİ olan Kuşadası’nda turizm sektörü, durma noktasına gelmek üzeredir. Talep azlığı nedeniyle düşen konaklama fiyatları, maalesef yöremize daha alt gelir grubu turistin gelmesine neden olmuştur. Bu oluşum sonucunda tüm yöremizin esnaf ve konaklama tesisleri, kardan çok zarar etmektedir..  Bu kısır döngüyü aşmanın yegane yolu ise, talebi kamçılayacak TANITIM VE PAZARLAMA FAALİYETLERİNE önem vermektir. İşte bu tanıtımda kullanılabilecek en güçlü ve vurucu unsurlar da yöremizde mevcuttur : Örneğin ; ılıman iklimi ve çok düşük nem seviyesi nedeniyle yöremize gelen astım, bronşit gibi SOLUNUM YOLLARI HASTALARI’nın, buraya gelişlerinden çok kısa bir süre sonra ilaçlarını kullanmayı bıraktıkları herkesçe bilinmektedir. Çünkü, DİLEK YARIMADASI (Milli Park)’dan dolayı, denizden gelen esintilerle iyotlu havanın volkanik kayaları yalıyarak OZON ORANI’nı yükselttiği ve dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan iklim koşullarının oluşması, buralara ALLAH tarafından bahşedilmiş bir nimettir.. İşte bu nimetin tanıtım ve pazarlanması, yöremize olduğu gibi tüm ülkemize de sürekli gelir getirecek bacasız turizm endüstrisi faaliyetlerinin 12 aya yükseltilmesine katkı sağlıyacaktır.

·        Şeftali, İncir ve Zeytinyağında Küresel Markalar oluşturularak Aydın ve yöresinde ORGANİK TARIM’ın desteklenmesi

·        BU PROJELERLE KUŞADASI VE DOLAYISIYLA TÜM ÜLKEMİZE OLAN HİZMETLERİMİZİN DEVAM EDECEĞİNE ' DURMAK YOK YÜRÜMEYE DEVAM '  İLKEMİZLE EŞGÜDÜM İÇİNDE OLACAĞINA KANAATİM TAMDIR.

dsc_5776.jpg

dsc_5734.jpg

dsc_5778.jpg

Bu haber toplam 721 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR