YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3230
EURO
6,0368
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kobiler Ekonominin Can Damarı!
06 Nisan 2011 Çarşamba 17:24

Kobiler Ekonominin Can Damarı!

AK Parti Aydın milletvekili aday adayı Mustafa Savaş yaptığı açıklamada KOBİ'lerin ekonominin can damarı olduğunu söyledi.

Türkiye'de, katma değerin yüzde 38’inin, istihdamın yüzde 76’sının, yatırımların yüzde 56’sının KOBİ'ler tarafından gerçekleştirildiğini belirten AK Parti Aydın milletvekili aday adayı Mustafa Savaş, KOBİ’lerin başta düşük faizli finansman olmak üzere hammadde temini, maliyet ve pazarlama sorunlarının bulunduğunu, KOBİ’lerin gelişimi için uygun politikalar üretilmesinin gerekli olduğunu ifade etti.

Aydın’ın zengin tarımsal ürünleri ile maden yatakları nedeniyle tarıma dayalı sanayi ve imalat sanayindeki potansiyelinin daha fazla kullanılması gerektiğini belirten Savaş, “Dünya hızla değişiyor ve KOBİ’lerimiz de bu değişimi yakalamaya çalışıyor. Ama karşısına çıkan engeller KOBİ'lerin hızını yavaşlatıyor. Aydın ekonomisinin gelişiminde temel unsurlardan biri olan KOBİ’ler daha fazla desteklenmelidir. KOBİ’lerimizin hedefi katma değeri yüksek ürünler üretmek olmalıdır. KOBİ’lerimizin rekabet şanslarının artması için maliyet yükleri azaltılmalı ve teknolojileri yenilenmelidir. " dedi.

Savaş, KOBİ’lerin de; pazar analizi yapmalarının, işletmelerinin güçlü ve zayıf yönlerini ortaya koymalarının ve daha iyi uygulamaları işletmelerine adapte etmelerinin gerekli olduğunu, KOBİ’lerin uluslararası pazarlarda ancak bu şekilde başarılı olabileceklerini kaydetti.

Açıklamasında değişen ve gelişen dünya koşullarında en önemli ticari güç olan bilginin KOBİ tarafından daha fazla kullanılmasının zorunlu olduğunu belirten Savaş "Aydın'ın ekonomik olarak daha fazla gelişimesi için KOBİ'lerin sorunlarının çözümü konusunda çalışacağım" diye konuştu.

Bu haber toplam 251 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR