YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,5636
EURO
6,2896
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güç Birliği Toplantısı Yapıldı
08 Nisan 2011 Cuma 13:40

Güç Birliği Toplantısı Yapıldı

Aydın Bölgesi Oda ve Borsa’ların birleşerek oluşturduğu güçbirliğine Kuşadası’nda düzenlenen toplantı ile devam kararı alındı.

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç’in temsil ettiği toplantıya Yönetim Kurulu bşk. Yrd. Ramazan Canatan, Meclis Başkan Yrd. Süleyman Bilgen, Yönetim kurulu ve meclis üyeleri Mustafa Özmen ile Ergun Sedef’de katıldı.

Toplantı Kuşadası Ticaret Odası konferans salonunda yapılan oda ve borsa yönetim kurulu başkanlarının birer konuşma yaptığı toplantıda ayrıca TOBB Aydın Genç Girişimciler Kuruluda hazır bulundu.

Katılımcılar Aydın’ın iktisadi ve sosyal alanda kalkınması için yapılması gereken çalışmalar hakkında ortak çalışmalarda bulundular. Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Pirinç yaptığı konuşmasında; “Nazilli için hayati derecede önemli gördüğümüz iki konu var. Bunlar; Nazilli Sümer Üniversitesi ile Güzelköy-Kestel Havzası NAP Projesi. 600 dönüm arazi üzerinde bulunan eski Sümerbank fabrikası tesisleri bugün ADÜ Sümer Kampusu olarak Nazilli Belediyesi ve Nazilli’nin yerel imkanları ile yenilenen ve yeniden yapılan pek çok anfi ve derslikle modern bir eğitim kampüsü haline almıştır. Ancak bu kampüsün sadece küçük bir bölümünde eğitim verilmekte olup fiziki altyapı olarak ülkemizde pek fazla örneği olmayan ve atıl olarak bekleyen Atatürk’ün mirası tesislerin kurulacak olan ‘Nazilli Sümer Üniversitesi’ ile yeniden canlandırılması bölgemiz açısından büyük önem taşımaktadır. Nazilli ilçe merkezine 5 km. mesafedeki Güzelköy, Durasıllı, Yalınkuyu, Demirciler ve Kestel Köylerinin oluşturduğu her iki yanı ağaçlarla kaplı, Kestel deresinin içinden geçtiği doğa harikası vadide; Sağlık ve Turizm amaçlı bir havza projesi yapılması ve bu projenin kısaca (NAP) adıyla anılacak bir proje olarak gerçekleşmesini arzuluyoruz.

Jeotermal kaynakların üzerinde yer alan; Sağlık Bakanlığı programına alınmış. Fizik Tedavi Bölge Hastanesi’nin yanında, Termal Kaynaklı Oteller ile futbol takımları için kamp sahalarından oluşacak bir havza projesinin bölgemize katma değer açısından büyük getirileri olacaktır. Yatırım yapacaklar için tahsis edilmesi planlanan 450 dekara yakın arsa sahası çalışmaları devam etmektedir. NAP Projesinin Devlet Planlama Teşkilatı tarafından yatırım programına alınması hususundaki desteğimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 299 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR