YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3126
EURO
6,0269
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazzeye Çıkacak Filolar
07 Nisan 2011 Perşembe 14:48

Gazzeye Çıkacak Filolar

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım, Filistin'in Gazze kenti için hazırlanan yeni filoların haziran ayında kara ve denizden yola çıkacağını söyledi.

Sağlık Eğitim Bilgi İletişim Ahilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SEBİLAY) Alanya Şubesi tarafından Atatürk Spor Salonu'nda Mavi Marmara Şehitlerini Anma Mazlum Ortadoğu Halklarına Destek ve Dayanışma Gecesi düzenlendi. Geceye İHH Başkanı Bülent Yıldırım da katıldı. İsrailli komandoların Mavi Marmara adlı gemiye yaptığı baskın anının görüntülerinin sinevizyonda gösterilmesiyle başlayan etkinlikten sonra Bülent Yıldırım bir konuşma yaptı. Alanya'nın turizm kenti olduğunu ve buraya İsrailli turistlerin gemi yoluyla geldiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu: "İsrailliler para harcamaz ama gelirler. Onlar için tatil beldesi olarak sadece Türkiye vardır. Bunu şehitler adına istiyorum. Bu adamları, özür dilemeden, tazminat ödemeden, ambargoyu kaldırmadan ve de bu katliamı işleyen başbakanları, bakanları cezaevine girmeden buralarda tatil yapmasına karşı çıkın. Bunlara para için sessiz kalalım desek, bunlar zaten cimridir. Bir kuruş bile harcamazlar."
 

FİLOMUZ HAZIR

Yapılanlara rağmen yılmadıklarını ifade eden Yıldırım, "Bir filo daha yola çıkıyor. 31 Mayıs anısına hazırlanmış bir filomuz var. Ama çıkışımız haziranın ortalarını bulacak" dedi. Her ülkeden bir gemi çıkacağını anlatan Yıldırım, şunları söyledi: "Bizim Mavi Marmara'da Avrupa'dan çıkacak. Dünyanın her yerinden gemiler gelecek. İsrail şunu çok iyi bilecek. Bu Akdeniz İsrail'in değil. Biz şehit olduk diye korkmuyoruz. Geri adım atmayacağız. Gazze'deki ambargo kalkana kadar ve Mescidi Aksa yürüyüşü tamamlana kadar bu deniz ile kara intifadası devam edecek. Sadece denizden değil kara konvoylarımızda hazırlanıyor. Bir uçak satın alma projemiz var ve gerçekleşmek üzere. Uçakla da Gazze'ye hareket edilecek."

Dünya liderlerine çağrıda bulunan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: "Şimdi dünya liderlerine sesleniyoruz. Gazze'de insanlar ölürken bizim rahatça yaşamamızı beklemeyin. Mescidi Aksa esirken bizim sessiz kalmamızı beklemeyin. Hıristiyan ve Yahudilerle hiçbir problemimiz yok. Hatta Hıristiyan ve Yahudilerde bu gemilerde yer aldı. Ama bizim bir yerle problemimiz var. Bunu da cesurca ve korkmadan söylüyoruz. O da insanlığa bir virüs gibi bulaşan siyonizmle bir problemimiz var."
 

Bu haber toplam 343 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR