YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3169
EURO
6,0285
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğandan liste açıklaması
12 Nisan 2011 Salı 09:55

Erdoğan'dan liste açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aday listesiyle ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"12 Haziran milletvekili seçimleriyle alakalı aday listelerimizi saat 17.00 itibaiyle YSK'ya teslim etmiş bulunuyoruz. Tüm aday listelerinin partilerimiz adaylarımız ve demokraismiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Burada şunu özellikle vurgulamak istiyorum: Listemiz asla ve asla bir tek kişinin iradesiyle şekillenmiş bir liste değildir. bir haftalık çalışmamız bir üst kurul çalışmasıydı. 

Ancak bu işin tabandan itibaren temayül yoklamalarıyla teşkilatımızın en ücra köşesine kadar hepsinin iradesini kapsayan bir çalışma yapıldı ve bu çalışma daha sonra alt komisyonlara geldi. 12 genel başkan yardımcımızın riyasetinde MYK üyeler, grup başkanvekili arkadaşlarımızdan oluşan kurullarda, il başkanlarımızın katılımıyla çalışmamızı yürüttük.

Bu süreçte çalışan tüm arkadaşlarıma burada teşekkür ediyorum. Diğer siyasi partilerle mukayese edilemeyecek bir demokratik olgunluk içerisinde bugünlere vardık. Hiçbir partide olmadığı kadar istişare mekanizmasını yürüttük. Bu çalışmalarla biz üst kurulda attığımız adımlar ve bu adımları atarken de sadece üst kurula gelen isimler değil, 550 çarpı 2, 1100 isim artı milletvekillerimiz bunların hepsi tek tek değerlendirmelerden geçti.

Ara komisyon 2. değerlendirmeyi yaptı. Bu süreçlerden sonra üst kurula geldiğinde de benim başkanlığımda bu çalışmaya başladık. 4 genel başkan yardımcısı vardı. 3 tane de grup başkanvekili arkadaşımı bu çalışmaya kattım. Bir diğer tarafta da baya adayları tanıyabilmek bayanlarda nasıl daha başarılı oluruz bunu da anlayabilmek kadın kolları başkanını sürecin içerisine kattık. Genç bir ekibin oluşması için de gençliği daha yakından tanıması için gençlik kolları başkanım da bu çalışmanın içerisine katıldı. Bekir Bozdağ, Ayşenur Bahçekapılı ve Nurettin Bahçekapılı, Fatma Şahin ve tüm bu çalışmaları yakından takip eden Mustafa Ataş Bey, bu çalışmada bizimle beraber oldu. İnanıyorum ki, başka hiçbir partide böyle bir çalışma olmamıştır. En az hata payıyla, neticeye varmak istedik, ustalık dönemine ulaşmaya çalıştık. Oluşan liste son derece hassas biçimde tüm kesimlerin görüşleri alınarak oluşturuldu. 


Biz AK Parti olarak 12 Haziran'ın öneminin farkındayız. Sadece partimiz ve Türk demokrasisi değil, ülkemizin geleceği açısından da son derece önemlidir. 12 Haziran'dan itibaren ustalık dönemimize başlıyoruz. Çok daha azimli bir sürecin kapılarını aralıyoruz. Hedefimiz sadece seçimden 1. parti olarak çıkmak değil, daha büyük ve daha donanımlı bir meclis grubuna sahip olabilmektir. Son dönemde tesis ettiğimiz güven ve istikrarın en ufak bir zafiyete düşmeden devam edebilmesi önem taşıyor. Devlet toplum kaynaşmasının perçinlenmesi, ekonomik büyümenin devam etmesi, güven ve istikrarın devam etmesini gerektiriyor. Aday listemizi sadece seçimlerde en yüksek başarıya ulaşmamız açısından değil, seçim sonrasında yeni Türkiye'nin inşa edilebilmesi için kılı kırk yaran bir hassasiyetle hazırladık. birlik siyaseti olarak adlandırdığımız bu siyaset tarzı hiçbir kesimi ötekileştirmeyen bir anlayışa dayanmaktadır. Afyonkarahisar'dan yola çıkarken bir şey söyledik: Bizde etnik bölücülük olmayacak. Dinsel bölücülük olmayacak. Bölgesel ayrımcılık olmayacak.  Bunları 3 önemli kırmızı çizgi olarak belirledik. Şuana kadar da bu noktada asla taviz vermedik.

"AK Parti'de mezhep meşrep ayrımı görmeyeceksiniz. Sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümünü kucaklayan bir anlayışı göreceksiniz. Bu diğerlerinde olabilir, ama bizde asla olmayacak. Hanım kardeşlerimizin siyasetteki katılımını arttırmaya ilk günden itibaren önem verdik.

"Gönlümüzden geçen isimlere yer verememenin burukluğunu yaşıyoruz. Milletvekili adayı olmayanlar da 12 Haziran için çalışmalara devam etsinler. Asıl sınav budur. Bizim için esas olan millete hizmet üretmektir. Bunun zemini sadece parlamento, makamlar değildir. Bu bir dava işidir, fedakarlıktır."

 

"Önümüzde 2 ay var. 15 ya da 16 Nisan'da seçim beyannamesini açıklayacağız. 18'inde Ankara Atrena'da tek tek tanıtacağız."

Bu haber toplam 372 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR