YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3169
EURO
6,0285
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdeme İade-i Ziyaret
06 Nisan 2011 Çarşamba 16:33

Erdem'e İade-i Ziyaret

Aydın Aşçılar Derneği'nden Erdem'e İade-i Ziyaret

Aydın’da yeni kurulan meslek derneklerinden olan Aydın Aşçılar Derneği yöneticileri, geçtiğimiz günlerde derneklerini ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’e iade-i ziyarette bulundular. AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nda gerçekleşen ziyarette, aşçılık mesleğinin ve gıda sektörünün genel sorunları üzerine değerlendirmeler yapıldı.

Aşçılık mesleğinin insan sağlığı açısından önemi vurgulayan Aydın Aşçılar Derneği yöneticileri, hem istihdama katkı hem de kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla işsiz kişilere mesleki beceri kazandırma kursları düzenlemek istediklerini belirttiler.

Aşçıların turizm sektöründe, sezonluk çalışmalarından dolayı sosyal güvenlik sorunlarının varlığının da ifade edildiği ziyarette; AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem tüm bu sorunların ve çözüm önerilerinin dile getirildiği bir rapor hazırlamaları halinde ilgili bakanlıklara bu raporu götüreceğini ve çözümler konusunda takipçi olacağını söyledi.

Derneğin işsiz vatandaşlara meslek edindirmek amacıyla kurs düzenlemekle ilgili bir talebi olmasından da memnuniyet duyduğunu söyleyen Erdem, derneğin talebi olgunlaştırmak için İŞKUR İl Müdürlüğü ile irtibata geçmesini tavsiye etti.

Aydın Aşçılar Derneği yönetim kurulu üyeleri mesleklerine karşı duyarlı davranışından dolayı Erdem’e teşekkür ettiler.

Bu haber toplam 393 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR