YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3255
EURO
6,0377
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİDİM’DE LİSELİLERDEN YGS EYLEMİ
05 Nisan 2011 Salı 15:32

DİDİM’DE LİSELİLERDEN YGS EYLEMİ

DİDİM ANADOLU LİSESİ’NDE BİR GRUP ÖĞRENCİ YGS’DEKİ İDDİALARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

YGS’de yaşanan şifreleme iddiaları ülke gündeminden düşmezken Didim Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci düzenledikleri basın açıklamasıyla YGS’de yaşananların açığa kavuşması gerektiğini dile getirdiler.
Yükseköğretime Geçiş Sınavında(YGS) yaşanan şifreleme iddialarıyla ilgili olarak Didim Anadolu Lisesinde okuyan bir grup öğrenci Merkez Camii önünde basın açıklaması yaparak olayı kınadılar. Liseli öğrencilere Eğitim Sen Didim Temsilciliği ve Eğitim İş Didim Temsilciliği destek verirken, öğrenciler ellerinde taşıdıkları “Yarış atı değiliz.”Robot, kobay müşteri değiliz.” “gibi dövizler taşıyarak sloganlar attılar.
Toplanan öğrenciler adına konuşan Didim Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Aslı Melik öğrencilerin ilköğretim itibaren iyi ya da kötü, ileri dönemlerde ise iyi sınıf kötü sınıf diye ayrımlara tabi tutulduğunu kaydederken “Çocukluk yıllarımızdan gençliğimize kadar hayatımız sınavlarla karartılıyor. SBS ile dershane hayatımız ve ailelerimizden para akmaya başlıyor. İyi bir lisede okumak için çok paranız olması gerekiyor .Böylesi sınavlar zincirinde bir de hile yapıldığı şüphesi ortaya çıkınca bizim ruh halimiz tümüyle bozuluyor”dedi.
Basın açıklamasında zaman zaman sloganlar atılırken Melik sözlerini şöyle sürdürdü; “Herkesin ilgisine yeteneğine göre eğitim almasının bir hak olduğunu biliyoruz. Hayatımızın sınavlarla karartılmasını istemiyoruz. Bu nedenle sistemden kaynaklanan eşitsizlikler ve adaletsizlikler bir an önce giderilmelidir.” diye konuştu. Basın açıklaması sonrası öğrenciler oturma eylemi yaparken, öğrenciler ve beraberindekiler eylem sonrası olaysız dağıldı.
 

Bu haber toplam 278 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR