YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3290
EURO
6,0432
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Didimde Kutlu Doğum Haftası
15 Nisan 2011 Cuma 17:50

Didim'de Kutlu Doğum Haftası

Didim İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde kadınlara yönelik bir etkinlik düzenledi.

Aytaç-Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katılımın yoğun olduğu görülürken etkinliğe katılan bayanlara görevliler gül verildi ve ücretsiz Kuran’ı Kerim dağıtıldı. Etkinliğe Didim İlçe Müftüsü Celil Karaca’da katılırken, etkinlikte ilk olarak bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nın ana başlığı olan “Hz. Peygamber ve Merhamet Eğitimi” konulu slayt gösterisi izlettirildi. Etkinlikte konuşan İlçe Müftüsü Celil Karaca her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında haftanın kutlandığını söylerken “Bu hafta ülkemizde ve yurt dışında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Didim’de de geldiğimiz günden bu yana her yıl bu haftayla ilgili etkinlikler düzenledik. Bu yılda Kutlu Doğum Haftasının ilk günün de bayanlarımız yönelik bu etkinlik düzenlendi, etkinlikte emeği geçenleri kutluyorum.”dedi.

İlçe Müftüsü Karaca hafta dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl bir konu belirlediğini ve o konu etrafında etkinliklerin yapıldığını vaaz, hutbe ve konferansların verildiğini belirtti. Bu yıl belirlenen ana başlığın “Hz. Peygamber ve Merhamet Eğitimi” olduğunu söyleyen Karaca, Allah’ın rahim ve rahman olan isimlerinin bağışlayıcı ve merhamet edici olduğunu ve bununda Kuran’da anlatıldığını söylerken son Peygamber Hz. Muhammed’in de Dünyaya merhamet elçisi olarak gönderildiğini belirtti. Karaca sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız güzel bir slogan belirlemiş. Biz de bilbordlara da astırdık; Merhametini kaybeden İnsanlığını kaybeder. Bu anlamda siz bayanların bunun öncüsü olacaksınız. Dünyamızda her türlü kötülüğün önüne geçilmesi için bir çığlığa ihtiyaç var bunu da kadınlarımız yapabilecektir. Çünkü kadınlarımız bu mana da rahmetin ve bereketin elçileridir.”
Konuşmanın ardından Kuran Kursu öğreticileri tarafından katılanlara Kuran’ı Kerim ve meali okundu. Ardından haftanın konusuna ilişkin Kuran Kurcu öğreticileri tarafından katılımcılara bilgiler aktarıldı. Etkinlik sonunda davetlilere lokma hayrında bulunuldu.

Bu haber toplam 322 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR