YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,5636
EURO
6,2896
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çubukçu Sessizliğini Bozdu
05 Nisan 2011 Salı 14:14

Çubukçu Sessizliğini Bozdu

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, YGS'de şifre iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu. Çubukçu, "ÖSYM başkanının açıklamaları tatmin edici" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, eski ÖSYM Başkanı Yarımağan'ın 'Korkumdan konuşamadım' sözlerini 'yakışıksız' olarak değerlendirdi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, "YGS’de şifreleme veya birilerinin kayrılmasının sözkonusu olmadığını" söyledi.

Çubukçu, AK Parti grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ÖSYM’nin bağımsızlığı ve tarafsızlığına saygı gösterdiği için bugüne kadar açıklama yapmadığını anlatan Çubukçu, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’in kamuoyunu bilgilendirmesini beklediğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, Demir’in konuya ilişkin tüm iddiaları açık yüreklilikle yanıtladığına inandığını dile getirerek, "Bundan bir siyasi sonuç çıkarmak, bundan bir kar elde etmeye çalışmak hiçbir şekilde insafla bağdaşmıyor" dedi.

Çubukçu, YGS’de şifrelemenin veya birilerinin kayrılmasının sözkonusu olmadığını, iddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

YARIMAĞAN'A TEPKİ!
Çubukçu eski ÖSYM Başkanı Yarımağan'ın 'Korkumdan konuşamadım' sözlerini de 'yakışıksız' olarak değerlendirdi: Eski başkanın açıklamaları çok vahim ve yakışıksız. Bu olaydan siyasi sonuç çıkarmak insafsızlık...

YARIMAĞAN'DAN ÇUBUKÇU'YA JET YANIT 
Yarımağan'ın Çubukçu'ya yanıtı ise gecikmedi. Yarımağan, açıklamaları için 'yakışıksız' diyen Bakan Çubukçu'ya 'Ben sadece gerçekleri söyledim' yanıtını verdi.

Bu haber toplam 597 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR