YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3244
EURO
6,0410
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Coş, Turizmcileri yatırıma davet etti
16 Nisan 2011 Cumartesi 09:42

Coş, Turizmcileri yatırıma davet etti

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka ve beraberindeki heyet, Turizm Haftası dolayısıyla Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş'u ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, Turizm Haftası dolayısıyla Aydın'da yapılan ve yapılacak çalışmaları gözden geçirme imkanına kavuştuklarını belirterek, Aydın'da Kültür ve Turizm Bakanlığından ve belediyelerden belgeli otellerde 76 bin yatak kapasitesinin olduğunu söyledi.

Ziyarette, bu yıl hedeflerinin yatak sayısını 100 bin'e çıkartmak olduğunun belirten Coş, “Bunun için alt yapılarımızı geliştiriyoruz. Yatırımcılarımızın yatırım yapabilmesini kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yatırımcılarımızı ilimize davet ediyoruz. İlimizdeki mevcut yatırımcılarımızın da yatırımlarını geliştirmelerini arzuluyoruz. Kuşadası’ndaki kongre merkezi inşaatına TOBB’un ortak olması için gerekli evrakları TOBB’a gönderdik. Kongre merkezinin eldeki hisselerini satarak bir an önce kongre merkezinin hayata geçmesini planlıyoruz. Diğer yandan kongre merkezi yanında yapılacak bin 300 yataklı otel için ihaleye çıkacağız. Türkiye’Nin en büyük kongre merkezi faaliyete geçmesiyle turizm pastasından daha fazla pay alacak. Diğer yandan Ayter alanında termal, kent ve rizort otel için yakın zamanda ihaleye çıkılacak. Aydın’da turizm alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcıları her türlü kolaylığı sağlayacağız. Kapılarımız her zaman yatırımcıya açıktır” dedi.

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka'da, her yıl 15 Nisan'da Turizm Haftası'nın kutlanmaya başlandığını ifade ederek, bu haftanın amacının turizm bilincinin yaygınlaştırmak ve turizme karşı ilgiyi artırmak olduğunu kaydetti.

Bu haber toplam 341 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR