YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3255
EURO
6,0377
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPli Adaylar Ziyaretlerine Başladı
11 Nisan 2011 Pazartesi 13:42

CHP'li Adaylar Ziyaretlerine Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili adayları Bülent Tezcan, Osman Aydın ve Ferda Çağlar Erkut teşekkür ziyaretlerine Söke’den başladı.

CHP Söke İlçe Teşkilatını ziyaret eden Milletvekili Adayları daha sonra Söke Belediyesi’ne de ziyarette bulundular. CHP’nin Aydın Milletvekili adayları yaptıkları konuşmada parti yönetimi ve ön seçime katılan tüm üyelere teşekkür ettiler.

Ziyarette, büyük bir coşku içinde ön seçim yapıldığını bundan sonra yapılması gerekenin adaylar ve teşkilatların parti programını halka iyi anlatmak olduğunu söyleyen CHP Söke İlçe Başkanı Melda Keskin, “Hep birlikte halkın iktidarını kuracağımıza inanıyorum” dedi.

Gerçekleştirilen ön seçimde kendilerine destek verenlere teşekkür eden CHP Aydın 4. Sıra Milletvekili Adayı Ferda Çağlar Erkut, “Aydın ve ilçelerimizin sorunlarını yakından biliyoruz. Bu sorunlara çözüm bulmak için aday olduk” dedi. Ön seçim nedeni ile siyasi arenaya erken çıktıklarını ve bunun kendilerine avantaj sağladığına inandığını ifade eden Milletvekili Adayı Ferda Çağlar Erkut; “Seçimin yarısını bitirdik. Bundan sonra daha iyi çalışıp, Aydın genelinde ‘Biz’ sinerjisini yaratmamız gerekiyor” diye konuştu.

Ön seçim sürecinde tüm CHP örgütünün yağa kalktığını ve bundan sonra oturmayacağına inandığını belirten CHP Aydın 1. Sıra Milletvekili Adayı Bülent Tezcan ise; “Türkiye işsizliğin, yoksulluğun hakim olduğu bir ülke, tarımda çiftçinin hakkını alamadığı bir ülke, üreticisine değil ithalata destek veren bir ülke, emeği hiçe sayan bir düşüncenin hakim olduğu bir ülke haline getirildi. Bunların tek çözümü ise CHP iktidarıdır” dedi. Ön seçimler sonunda Aydın ili genelinde ön seçim sonuçlarının beğeni ile karşılandığını, Ön seçim sonrasında CHP umudunun ve çıtanın yükseldiğini belirten CHP Aydın 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Bülent Tezcan; “Aydın kamuoyunda ‘CHP’de 4 milletvekili çıkar’ algısı pekişmiş durumda. Kamuoyu böyle düşünüyorsa iktidar oluyorsunuz demektir. Kamuoyu böyle düşünüyorsa biz daha fazlasını hedeflemeliyiz” dedi.
Başta Aydın’ın her bölgesinin, aynı zamanda tüm ülkenin milletvekilleri olacaklarını ifade eden Av. Bülent Tezcan, “Biz iktidara inanıyoruz. Türkiye’ye rahat bir nefes aldıracak iktidar, CHP iktidarıdır” şeklinde konuştu.

“KONTENJAN ADAYI ZENGİNLİK KATAR”

Milletvekili adaylarının ziyareti esnasında henüz kesinlik kazanmayan Aydın 2. Sıra Genel Merkez Kontenjan Milletvekili Adayı için, ön seçimde seçilen CHP Aydın Milletvekili Adayları Bülent Tezcan, Osman Aydın ve Ferda Çağlar Erkut; kontenjan adayının listeye zenginlik katacağı görüşünde birleşti. Kontenjanı tartışmadıklarını, genel seçimler öncesi iktidara kilitlendiklerini ifade eden adaylar, “Genel merkezimizin uygun gördüğü aday ile hep birlikte var gücümüzle çalışacağız” dediler.
CHP İlçe teşkilatı ziyareti sonrasında Söke Belediyesi’ne gelen CHP Aydın milletvekili Adayları Bülent Tezcan, Osman Aydın ve Ferda Çağlar Erkut; Söke Belediye başkan Yardımcıları Levent Tuna ve Enver Helvacı’yı makamlarında ziyaret ettiler.

20110411ay410195.jpg

20110411ay410195_03.jpg

Bu haber toplam 362 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR