YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0286
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışanlar Tepki Gösterdi
14 Nisan 2011 Perşembe 14:08

Çalışanlar Tepki Gösterdi

Aydın’da faaliyet gösteren Ay-Mendo Firması’na ait Muğla yolu üzerindeki şubesi Belediye Zabıtası tarafından bugün mühürlendi.

 İş yerinin kapanması olayına çalışanlar tepki gösterirken, iş yeri sahiplerinden Abdürrahim Tikbaş, iş yerinin Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun keyfi davranmasından dolayı mühürlendiğini iddia etti. Tikbaş’ın iddialarını kabul etmeyen Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise, olayın kendisi ile alakası olmadığını iddia ederek “Biz yasa neyi emrediyorsa onu yaptık” dedi.

Bugün sabah saatlerinde iş yerine gelerek denetim yapan Aydın Belediyesi’ne bağlı ekipleri, iş yerini ruhsat vermeyerek kapattılar. Firmanın sahiplerinden Abdürrahim Tikbaş, yaptığı açıklamada “Burası bizden önce de aynı şekilde kullanılıyordu ve ruhsatı vardı. Biz herhangi bir değişiklik yapmadık. Burada asıl amaç, Belediye Başkanı’nın kişisel hırsıdır. Herkesin bildiği gibi 2003 yılında dönemin Aydın Belediyesi yönetimi ile anlaşma yaparak, Menderes Park’ı Aydın Belediyesi ile düzenledik. Anlaşma gereği de buranın belli bir süre işletmesi belli miktarla bize ait idi. Aydın Belediyesi buranın kirasını 9 kat artırarak 156 bin liraya çıkardı. Biz de mahkemeye başvurup yasal hakkımızı aradık. Mahkeme bizi haklı buldu. Sanki biz zamanında Menderes Park’a yatırım yapmamışız gibi şimdi belediye buraya aylık 1500 TL kira çok düşük değil mi diyor. Oysa biz buraya zamanında yaklaşık 600 bin liralık yatırım yaptık. Bu hiç göz önünde tutulmuyor. Mahkeme bizi haklı bulunca Belediye bizi kafaya taktı. İş yerlerimiz son bir ay içinde 30-40 kez denetlendi. Şimdi de iş yerimiz mühürleniyor. Mühürlenen iş yerinde 12, genelde 212 tane kişiyi çalıştırıyorum. Bu yapılanları yapanların vicdanına bırakıyorum” dedi.

Bu arada çalışanlar iş yerinin mühürlenmesine tepki göstererek, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na tepki gösterdiler.

İddiaların asılsız olduğunu belirten Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kendilerinin sadece yasaları uyguladıklarını ifade ederek “Bahse konu işyerinde imara aykırılıklar vardı. Biz 15 gün süre verdik. Süre dolduğunda ekiplerimiz gidip yeniden denetlediler. Eksiklik giderilmemiş. Biz yasa ne diyorsa onu yaptık. Burası ayrıca gıda üzerine çalışan bir iş yeri tüpler var. Aynı durumda olan başka kişilere ait iş yerleri de vardı. Onlara da aynı şeyi uyguladık. Eksiklikleri tamamlayanlara ruhsat verdik. Tamamlamayanlara vermedik” diye konuştu.

Bu haber toplam 398 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR