YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0286
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Erdoğanın Selamını Getirdi
04 Nisan 2011 Pazartesi 16:17

Başbakan Erdoğan'ın Selamını Getirdi

TEMEL ATMA TÖRENİNE AK PARTİ’Lİ YOĞUN İLGİ GÖSTERİRKEN, TÖRENE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARININ DA KATILDIĞI GÖZLENDİ.

 Çevre ve Orman Bakanı Veysel EROĞLU, Aydın’ın 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan tesisin temel atma töreni için Aydın’a geldi. EROĞLU, törende yaptığı konuşma sırasında verdiği sözlerle Aydınlılar’ın yüzünü güldürdü. Aydın’ın 2050 yılına kadar içme suyu meselesini çözecek olan, Aydın İçme Suyu Ana İsale Hattı ve Pompa İstasyonu’nun temel atma töreni, Çevre ve Orman Bakanı Veysel EROĞLU katılımıyla, Aydın Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.

 
EROĞLU, KILINÇ İLE SOHBET ETTİ
 
Temel atma törenine AK Parti’li yoğun ilgi gösterirken, törene milletvekili aday adaylarının da katıldığı gözlendi. Aday adayları ile özel olarak ilgilenen Bakan EROĞLU, Ali Gültekin KILINÇ ile bir süre sohbet ederek, çalışmaları hakkında bilgiler aldı. KILINÇ’ın törenin yapıldığı Aydın Kapalı Spor Salonu’na girişi sırasında aldığı yoğun alkış tüm dikkatleri Ali Gültekin KILINÇ’a çevirdi. KILINÇ, törenin sona ermesiyle birlikte vatandaşların sorunlarını dinledi, bol-bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
586 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK
 
Aydın Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen temel atma töreni DSİ 21. Bölge Müdürlüğü’nün Aydın ili yatırımlarının yer aldığı sinevizyon gösterisiyle başladı. Törende ilk konuşmayı DSİ Genel Müdürü İsmail Uğur yaptı. Aydın içme suyu ana isale hattı ve pompa istasyonunun tamamlandıktan sonra 586 bin kişiye hizmet vereceğini söyleyerek, “Tesisin su ihtiyacı, İkizdere Barajı ve tabakhane su kaynaklarından karşılanacak. 14.1 km’lik ana isale hattı bittiğinde 30 yerleşim bölgesi, 50 yıl su sıkıntısı çekmeyecek” dedi.
 
HÜKÜMET, DSİ’YE KAPILARINI SONUNA KADAR AÇIYOR
 
Törende Aydın Valisi Hüseyin Avni COŞ da bir konuşma yaptı. Aydın İçme Suyu Ana İsale Hattı ve Pompa İstasyonu projesinin Aydın’ın geleceği için çok önemli olduğunun önemine değinen Vali COŞ, “Dünya nüfusu sürekli artıyor. 19. YY başlarında dünyada bir milyar kişi varken şimdi bu sayı 7 milyara ulaştı. Fakat su miktarı aynı oranda çoğalmamıştır. Mevcut su kaynakları da giderek azalmaktadır. Bu noktada su kaynaklarının dikkatli ve iyi kullanılması önem kazanıyor. Bu anlamda hükümet, DSİ’ye her türlü projenin uygulanması konusunda kapılarını sonuna kadar açıyor. Barajlara, sulama tesislerine bakıldığında, bu projelere katrilyonların yatırıldığı görülüyor. Yollardan hastanelere, okullara kadar her alanda yapılan yatırımlardan ve hayata geçirilen projelerden dolayı hükümetimize teşekkür ediyor, bu tesisin de Aydın’a hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN SELAMINI GETİRDİ
 
Törende son konuşmayı Çevre ve Orman Bakanı Veysel EROĞLU yaptı. Konuşmasına Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN’ın selamını ve mesajını ileterek başlayan Bakan EROĞLU, hedeflerinin 2023 yılından önce ekonomi sıralamasında dünyada ilk 10’a yükselmek olduğunu söyleyerek, “Milletimizin sağlık koşulları iyileştirildi. Eğitimde de durum böyle. Eskiden velilerimiz kitap kuyruğuna giriyordu. Şimdi ise öğrencilerimiz kitaplarını sıralarında hazır buluyorlar” ifadelerini kullandı.
 
EROĞLU: KARACASU-DANDALAZ BARAJI
11.11.2011 GÜNÜ SAAT 11.11’DE BİTECEK
 
Bugüne kadar verdikleri tarihte ve saatte projeleri tamamladıklarını, Çine Barajı’nı 10.10.2010 saat 10.10’da bitireceklerini söylediklerini ve sözlerinde durduklarını belirten EROĞLU, “Çine Barajı’nı söz verdiğimiz tarihte bitiremezsiniz dediler. İyi ki zamanında bitirdik. Bu sene Çine Barajı, taşkın sel sularını önleyerek, bizleri 200 trilyonluk zarardan korumuştur. Şimdi Nazilli ve çevre bölgeye bir söz vermek istiyorum. Nazilli ve çevresine can suyu olacak olan Karacasu-Dandalaz Barajı’nı da 11.11.2011 günü saat 11.11’de bitireceğiz” dedi. Bakan EROĞU’nun bu sözü salonda bulunan vatandaşlardan büyük alkış aldı.
 
EROĞLU: GEÇEN YIL 16 MİLYON 851 BİN FİDAN DİKTİK
 
Çevre ve Orman Bakanı Veysel EROĞLU konuşmasını şöyle sürdürdü: “Aydın’ın hizmetkarı olmak benim için şereftir. Başbakanımız şimdiye kadar Aydın için ne kadar ödenek istediysek verdi. Bu yüzden kendisine teşekkürü bir borç bilirim. Aydın İçme Suyu Ana İsale Hattı ve Pompa İstasyonu da 19.08.20011 saat 12.59’da bitecektir. Sizlere bu sözü de veriyorum. Geçtiğimiz yıl 34 bin 128 hektarlık alanda ağaçlandırma yaparak 16 milyon 851 bin fidan diktik. Bu sene, 5 bin 300 hektarlık alan 5 milyon 472 bin fidan dikmeyi hedefliyoruz. Koçarlı’da Adnan Menderes Kent Ormanı bitirildi ve piknik yapmak için elverişli hale geldi. Şimdi de ben sizlerden bir söz istiyorum. 6 Mayıs Hıdırellez günü tüm Aydınlılar, Adnan Menderes Kent Ormanı’nda piknik yapsın..” Konuşmaların ardından temel atma törenine geçildi. Bakan EROĞLU’yla birlikte Aydın Valisi Hüseyin Avni COŞ ve DSİ Genel Müdürü İsmail UĞUR butonlara basarak tesisin temelini attılar.
 
bbbbbbbbbb03.jpg
 
aaaaaaaaaa4-02.jpg
Bu haber toplam 422 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR