YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3295
EURO
6,0415
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeliden sert açıklama
31 Mart 2011 Perşembe 15:33

Bahçeli'den sert açıklama

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Irak gezisine ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Erbil ziyaretiyle Mesud Barzani'nin itibarlı dostu olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade ederek, ''Barzani'ye meşruiyet kazandırmış ve Irak'ın kuzeyinde bağımsız Kürt devleti kurulmasına zımnen icazet verecek davranışlar içine girmiştir'' dedi.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın bunun karşılığında 12 Haziran 2011 seçimleri için Barzani'nin açık desteğini aldığını da ileri sürdü.

Başbakan Erdoğan'ın Irak gezisine ilişkin yazılı açıklamada bulunan Bahçeli, Erdoğan'ın Irak'a yaptığı son gezide Barzani yönetiminin merkezi Erbil'i ziyaretinin ön plana çıkarılmasının her yönüyle düşündürücü olduğunu ifade etti. 

TÜRKMENLER DIŞLANIYOR

Açıklamasında, ''Irak'ın kurucu halklarından birisi olan Türkmenleri dışlayan, Türkmen kardeşlerimizin çatı kuruluşları ve temsilcileriyle görüşmeyen Başbakan, PKK'nın en büyük destekçisi Barzani'nin ayağına giderek, Türkiye'ye her vesileyle dil uzatmaya yeltenen bu peşmerge reisiyle kucaklaşmıştır'' ifadesine yer veren Bahçeli, ''Erbil'de boy gösteren Başbakan'ın her nedense Kerkük ve Musul'a gitmekten kaçındığını'' da ileri sürdü.

Bahçeli, şöyle devam etti:

''Irak ziyareti sırasında PKK terörü ile mücadele, adet yerini bulsun kabilinden gündeme getirilmiş, ancak bu konuda PKK'nın hamisi Barzani'nin boş sözler dışında somut bir yükümlülük üstlenmesi yine mümkün olamamıştır.

Erbil ziyareti ile Barzani'nin itibarlı dostu olduğunu bir kez daha gösteren Başbakan, Barzani'ye meşruiyet kazandırmış ve Irak'ın kuzeyinde bağımsız Kürt devleti kurulmasına zımnen icazet verecek davranışlar içine girmiştir. Bunun karşılığında da 12 Haziran 2011 seçimleri için Barzani'nin açık desteğini almıştır.

İçerde İmralı canisi ile gizli pazarlıklar yürüten, dışarıda da Barzani'nin seçim desteğini alan Başbakan Erdoğan'ın, AKP'nin yalan, yağma ve yolsuzluk hanedanlığını sürdürebilmek için teröristbaşı ile Barzani'nin açık desteğine ihtiyaç duyduğu bir kere daha anlaşılmıştır.''

Bu haber toplam 488 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR