YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3230
EURO
6,0368
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aytodan Güleçe Ziyaret
14 Nisan 2011 Perşembe 16:27

Ayto'dan Güleç'e Ziyaret

AYTO Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız, Meclis Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Genel Meclisi Başkanlığı’na seçilen Hayri Güleç’i makamında ziyaret etti.

Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız, Meclis Başkan Yardımcıları Ahmet Gümüş ve Mehmet Sabuncu, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Gündüz Yönetim Kurulu Üyeleri Kenan Vardar, Mehmet Özgen, Hakan Kaya, Selim Sır ve Ömer Özkaya ve Genel Sekreter Alaattin Arslan Aydın İl Genel Meclis Başkanlığına yeni seçilen Hayri Güleç’i makamında ziyaret ettiler.

Aydın İl Genel Meclis Başkanı Hayri Güleç kendisine ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek AYTO üyelerine teşekkür etti. Ziyarette Aydın’ın eğitim ve jeotermaldeki sorunları üzerine görüşler bildirildi.

Ziyarette ilk olarak eğitim konusunu dile getiren İl Genel Meclis Başkanı Hayri Güleç, Ekrem Çiftçi İlköğretim Okulunda 1379 öğrencinin 70 kişilik sınıflarda ders yaptığını ve çok zor durumda olduğunu Aydın merkez ve ilçelerinde binaya en önemli ihtiyacın Ekrem Çiftçi İlköğretim Okulu’nda olduğunu belirtti.

Aydın’ın jeotermal enerji potansiyeline değinen İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç, ilerisi açık olan yatırımların hep birlikte değerlendirilmesi ve karar verilmesi gerektiğini ifade ederek “ Kalan iki kuyumuza şartlar ne olursa olsun sahip çıkalım. Jeotermal yasası maalesef sınırlı olarak çıktı. Bu yasanın genişletilmesi gerekiyor. Elektrik enerjisi üretmenin dışında seracılıkta, termal turizm de, şehir ısıtmasında kullanılması gerekir. Mevcut kuyularımıza sahip çıkalım. Üstümüze düşen ne varsa yapalım. ”dedi.

Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Jeotermal Kanu’nun çıkması ile Aydın’da elektrik enerjisi üretilmeye başladığını kaydederek, “İlimizde şu anda jeotermalden elektrik enerjisi üretimi yapılıyor. Bundan da İl Özel İdaremiz gelir elde ediyor. Yatırımcıda kazanıyor, Özel İdaremizde kazanıyor. Bildiğim kadarı ile jeotermal sahaların satışından İl Özel idaremiz satış bedelinin yüzde 50 oranında gelir elde ediyor. Temennim bu sektördeki yatırımcı sayısının artmasıdır. Dolayısıyla İl Özel İdaremizin geliri de artacak. ”diye konuştu.

Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız ise: “Bizim sivil toplum örgüt olarak bir araya gelip Aydın’daki Resmi yerlerdeki binaları İl dışına çıkarıp buraları yeşil alan yapmak gerek. ikincisi de Jeotermal kanununun en çok etkilediği il Aydın, neden çünkü jeotermal en çok Türkiye’de en fazla Aydın İl sınırlarında. Burada Aydın Milletvekillerinin yedisi de beraber olup, hükümete yakın olup bir şeyler yapmalı ve bu jeotermal yasasını genişletmeleri lazım.” diye konuştu.

Bu haber toplam 287 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR