YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0286
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ayşe Özdenin Sergisi 11 Nisanda!
06 Nisan 2011 Çarşamba 18:03

Ayşe Özden'in Sergisi 11 Nisan'da!

2009 yılı Muğla Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden mezun olan Sökeli genç sanatçı Ayşe Özen ilginç sergisi ile Sökeli sanatseverleri ağırlayacak.

Dünyada Pop Art akımının en güçlü isimlerinden biri Andy Warhol'un uyguladığı ve yaygınlaştırdığı “Resimleri afiş tekniği ile çoğaltma” stilinden yola çıkan Sökeli sanatçı Ayşe Özen; arabesk ve popüler kültürün yansımalarını çalışmalarına yansıttı. Çalışmalarında popülerizmin dünyasında unutan, tüketim insanlarının yaşam biçimlerini ele aldığını söyleyen genç sanatçı Ayşe Özen, çalışmalarından Google'dan bulduğu fotoğraflar, popüler karakterler ve kendi resimlerinden yararlanıyor. Sanatçı bu malzemeleri resimsel afiş tekniğiyle çoğaltarak sanatseverlere sunuyor.
Oldukça ilginç bulunan teknik ile oluşturduğu eserlerini Sökelilerle paylaşacak olan Ayşe Özen’in “Andy Warhol'la berhudar ol arasında bir yerdeyim" isimli sergisi 11 Nisan 2011 Pazartesi günü açılacak. Söke Belediyesi Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evinde saat 16.30’da açılışı yapılan sergiye tüm sanatseverler davet ediliyor.

Bu haber toplam 1223 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR