YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3290
EURO
6,0432
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydında aşçılık kursu açıldı
02 Nisan 2011 Cumartesi 13:45

Aydın'da aşçılık kursu açıldı

Aydınlı bayanlara meslek edindirmek, istihdam yaratmak ve ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla açılan ayakkabı ve moda tasarım kurslarından sonra şimdi de aşçılık kursu açıldı.

Aydın Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü, Aydın Tarımsal Kalkındırma, Kültür, Dayanışma, Yardımlaşma ve Çevre Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen kurslardan ilk ikisi olan ayakkabı ve moda tasarım kursları geçtiğimiz günlerde Esko İşhanı zemin katında başlamıştı. Bu kursların üçüncü ayağı olan aşçılık bölümü de Aydın Belediyesi’nin Yedieylül Mahallesi Seçkinkent parkı içerisinde bulunan binada hayata geçti.

Aşçılık kursunun açılışına Vali Yardımcısı Halil Canavar, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Hulusi Akşit, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Nurettin Yeşilbursa, Çeştepe Belediye Başkanı Hakkı Gümüş, Aydın Belediye Başkan Yardımcıları Kamil Kaya, Şefika Çoban, Sevim Havaoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Haftada iki gruba aşçılık eğitimi verilen kursun şu anda 60 kursiyeri bulunuyor.

Aydın mutfağının tanıtılması için belediye olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını belirten Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Ayter-der Başkanı Kezziban Cengiz böyle bir projeyi hayata geçirmek için bizden yer talebinde bulundu. Ben de özellikle Aydınlı kadınlara meslek edindirmek amacıyla düzenlenen kurslara her türlü desteği sağlama sözü verdim. Aydınımızın çok güzel yöresel yemekleri ve tatları var. Bu lezzetleri tüm Türkiye’ye tanıtmamız lazım. Ülkemizde zeytinyağı tüketimi çok az. Dünyanın en güzel zeytinyağı bizim yöremizde yetişen zeytinlerden elde ediliyor. Sağlık için de zeytinyağı kullanımı son derece önemli. Yağımızla tatlandırdığımız Aydın yemeklerini tüm Türkiye’ye, hatta dünyaya tanıtarak zeytinyağı kullanımını özendirmeliyiz” dedi.

Kursun açılış kurdelesinin kesiminden sonra kursiyerlerin hazırladığı lezzetli yemekler misafirlere ikram edildi. 

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR