YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3126
EURO
6,0269
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydına Dev Yatırım
07 Nisan 2011 Perşembe 16:20

Aydın'a Dev Yatırım

Aydın’da otomotiv ve yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren Jantsa A.Ş., İtalyan CLN firması ortaklığı ile Aydın’da 36 milyon euroluk bir yatırım daha gerçekleştiriyor.

Daha önce İtalyan Titan firmasıyla ortak jant fabrikası kuran Jantsa bu kez kuracak olduğu yeni fabrikada 400 kişiye istihdam sağlayacak. Aydın Sanayi Odası Konferans salonunda düzenlenen imza törenine Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, MHP Aydın Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Jantsa Genel Müdürü ve AYSO Başkanı Ercan Çerçioğlu, Jantsa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Çerçioğlu, CLN Group Yönetim Kurulu Başkanı Gabrielle Perris Magnetto ve çok sayıda Aydınlı sanayici katıldı.

Jantsa Genel Müdürü ve AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu, İtalyan CLN İle ortaklaşa Aydın’da gerçekleştirecekleri yatırım ile binek oto ve ağır vasıta jantlarını üretecek jant fabrikasının 2012 yılında üretime geçeceğini ve dünyanın en büyük jant fabrikası olma özelliğini taşıdığını söyledi. İmza töreni öncesi yeni İtalyan ortaklarını misafirlere tanıtan Çerçioğlu, ortakları ile yıllardan beri rakip olduklarını belirterek “Yeni ortağımız CLN firması dünyanın en büyük çelik işleme merkezine sahip. Firma ile 2008 yılında tüm dünyanın içinde bulunduğu global krizde tanıştık. Bu krizde iki firma el ele vererek beraber hareket etme kararı aldık ve Aydın’da bir jant fabrikası kurma planı yaptık. CLN firmasının 8 bin çalışanı var. 1.7 milyar eurolukta cirosu bulunmakta. 10 yılda büyüme trendine baktığımız da ise CLN ile Jantsa’nın aynı büyüme içerisinde olduğunu göreceksiniz. Bizde buradan yola çıkarak bu ortaklığın temellerini attık” dedi.

JMW 2012 YILINDA ÜRETİME BAŞLAYACAK
 

Kurulacak yeni şirket hakkında da bilgiler veren Ercan Çerçioğlu, İtalyanlar ile kuracakları jant fabrikasının adını JMW olarak belirlediklerini ve fabrikanın 2012 yılında üretime başlayacağını da belirten Çerçioğlu, “Umurlu beldesinde kuracak olduğumuz fabrika 20 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek olup, 400 kişiye iş istihdamı sağlayacağız. Burada yılda 2 milyon binek oto ve 1 milyon ağır vasıta jantı üretimi gerçekleştirip, 25 milyon euro ihracat yapmayı 50 milyon euro’da ciro yapmayı hedefliyoruz.”şeklinde konuştu.
Jantsa’nın yeni İtalyan ortağı CLN Group Yönetim Kurulu Başkanı Gabrielle Perris Magnetto, düya pazarında en önemli rakipleriyle ortak olmanın güzel bir şey olduğunu söyledi. Jantsa’nın sektörde önemli bir yeri olduğunu dikkat çeken Magnetto “Jantsa çok hızlı büyüme gerçekleştiren bir şirket. Bizim gibi jantsa’da aile şirketi. Türkiye’de son dönemde çok hızlı büyüyen bir ülke. Türkiye’de İtalya’nın iki katı araç üretimi var. Burada olmaktan son derece mutluyuz” dedi.
 

SOKAK ÜRETİMİNDEN, DÜNYA DEVLİĞİNE

Jantsa Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Çerçioğlu, şirketin geldiği durumu özetlediği konuşmasında cebinde 100 dolarla gittiği Almanya’da dört yıl çalıştığını ve Türkiye’ye döndüğünde kazanımını jant üremine yatırdığını söyledi. İlk jantı sokaklarda ürettiğine dikkat çeken Çerçioğlu, “İlk jant üretimimi Sultanhisar’ın sokaklarında yaptım. Bu duruma dişimle tırnağımla kaza kaza geldik. Benim hayat felsefem para kazanılmayan yerin kepengini indirmektir. İlk İtalyan ortaklığımızdan güzel sonuçlar elde ettik. İnşallah yeni ortaklığımızdan da hem biz hem de ortaklarımız güzel kazanımlar elde edecektir. en kısa sürede hedeflerimizi katlayarak artıracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Törende konuşan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Aydın’a ikinci yabancı ortaklı şirketin kurulmasından gayet memnun olduklarını söyledi. Daha öncede Çerçioğlu ailesinin İtalyan ortaklı bir fabrika kurduğunu kaydeden Vali Coş, “İnşallah bu ortaklıklar ilimizde yeni yabancı ortaklı firmaların kurulmasına vesile olur. İlimizde yatırım yapmak isteyen herkesin başımızın üstünde yeri var. Yatırımcıya her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız” dedi. Törende konuşmaların ardından taraflar hazırlanan ortaklık protokolünü imza altına alırken, Aydın’a ikinci bir yabancı ortaklı fabrikanın da temelleri atılmış oldu.
 

imagedownload2.jpg

Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
YORUMLAR
harika
adnan koç
keske diğer firmalara da örnek olsa o kadar gencimize ekmek kapısı açıyorsunuz..Gönülden kutluyorum sizi...Tebrikler
07 Nisan 2011 Perşembe 17:53

ÇOK OKUNANLAR