YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0286
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altıntaş :Ben Değil Biz Olacağız
08 Nisan 2011 Cuma 14:54

Altıntaş :''Ben Değil Biz Olacağız''

AK Parti’de yıllardır fedakarca hizmet veren 12 Haziran genel seçimleri için Aydın‘da aday adaylığını ilk açıklayan ve temayül yoklamasında en fazla oyu alan isim olan Cengiz Altıntaş, neden aday olduğunu ve projelerini açıkladı.

Teşkilatın içinden gelen ve teşkilatçılığa büyük önem veren Cengiz Altıntaş, bireysel değil teşkilat çalışmasına büyük önem verdiğini belirterek “Ben değil biz olacağız” dedi.

Tarihten bu yana başarının he zaman ekip çalışmasında gizli olduğunu ve AK Parti’nin de teşkilat çalışmasına verdiği önemle kurumsallaştığını ifade eden AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Cengiz Altıntaş, her kesimle barışık biri olduğunu belirterek “Aydın sahip oldu değeri nimete dönüştürmesi için ‘Efe tek oynar’ felsefesinden sıyrılmalıdır. Seçilmem halinde 12 Haziran’dan sonra Aydın ve Aydınlının menfaatleri için çalışacağım. Aydın'ın ve Aydınlının derdi ile dertleneceğim” dedi.

Türk siyasetinde yadırganan durumlardan birinin seçilmişlerin nereden ve nasıl bulundukları yere geldiğini unutması olduğunu belirten AK Parti Aydın Milletvekili aday adayı Cengiz Altıntaş, tüm projelerini iletişim ve sevgi üzerine kurduğunu, ulaşılamayan kişi olmayacağını söyledi.

“YOLA ÇIKMADAN ÖNCE HAZIRLIĞIMI YAPTIM”

Kendisine ve ekibine inandığını belirten Altıntaş, 4 yıl sonra Aydın'ın çehresini değiştireceğine inandığını belirterek “Yola çıkmadan önce hazırlığımı yaptım. Aydın Allah’ın birçok nimetini bahşettiği önemli bir yer. 17 ilçeye 17 projem var. Bunları 12 Nisan’dan sonra sırasıyla açıklayacağım. Aydın’ın geleceği tarım, turizm, enerji ve eğitimde. Dünya’da gıda endişesi her geçen gün yükseliyor. Açlık tehlikesi giderek artıyor. Dünyanın en verimli topraklarına sahip Aydın’da ne olursa olsun tarımdan vazgeçilmemeli. Bu kapsamda petrol yataklarından daha kıymetli arazilerimizin 2-3 dönümü bir aileye geçindirecek şekilde tarımda bilinçli üretime geçilmeli. Hollanda neredeyse Aydın kadar. Yıllık çiçek ihracatı 50 milyar dolar. İklimi de bizim iklim gibi elverişli değil. Bunun sadece yüzde 1’ni Aydın’da gerçekleştirsek 500 milyon dolar ihracatımız olur. Bu bile Aydın’ı ihya eder. Bu kapsamda Organize Tarım Alanları kurulması yönünde çalışmalarım var. Hava alanı mutlaka faaliyete geçecek. Aydın’ın olmazsa olmazı arasında havaalanı var. Türkiye dünyanın adeta merkezinde bir ülke. 3 saatlik uçuş mesafesi ile 52 ülkeye ulaşılabilen nadir bir ülkeyiz. Akşamüzeri topladığımız domatesi sabah erkenden Londra’da hale ulaştırabilirsek o zaman marka şehir oluruz” dedi.

“GÜNEŞ ENERJİSİNİ İHMAL ETTİK”

Türkiye’nin Muğla’dan sonra en fazla güneş alan ilinin Aydın olduğunu ve bu nimetin de mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Cengiz Altıntaş, “Yenilenebilir enerji kaynakları gerçekten çok önemli. Aydın artık eli hamur karnı aç durumundan kurtulmalıdır. Jeotemal ve rüzgar enerjisinin yanında sahip olduğumuz güneş enerjisi de mutlaka kullanılmalı. Bunun yanında Aydın halkının yanı sıra Aydın’da yatırım yapan herkese Aydın’ın enerjisi özel indirimli tarifeyle verilmelidir. Şu anda Aydın’da jeotermal enerjiden ciddi elektik üretimi başladı. Ancak bunun Aydın halkına ve Aydındaki yatırımcıya şimdilik olumlu bir katkısı yok. Bu sorunun özümü için de hazırlıklıyım” diyerek Aydın’ın ancak bu tür uygulamalarla yatırımcılar için cazibe merkezi olacağını söyledi.

“ÖRGÜTLÜ ÜRETİCİLER TOPLULUĞU OLUŞTURULACAK”

Aydın’ın bir çok üründe söz sahibi olmasına karşın üreticilerin örgütlenememesi nedeniyle bu avantajlarını fırsata dönüştüremediğini ifade eden AK Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Cengiz Altıntaş, “Geçen hafta Başbakanımız Irak’a gittiğinde Irakla 300 bin ton Ayçiçeği yağı bağlantısı yapıldı. Bu bağlantı Aydınlının zeytinyağı için de yapılabilirdi. Bu nedenle örgütlü ve üreticiye sahip çıkan bir vekiller olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Tarımın yanında, turizmin de Aydın için öncelikli ele alınması gereken konuların başında yer aldığını kaydeden Cengiz Altıntaş, “Dünya üzerinde Aydın’dan başka 20 antik kenti içersinde barındıran bir il yok. Fakat bu kadar büyük bir tarih zenginliğine rağmen Aydın, bu zenginliğimizden kaç lira kazanabilmiş. Güneş ve deniz, jeotermal ve kaplıca, tarih ve antik kentler yönüyle dünyanın en önemli turizm merkezi olabilecek Aydın’da turizm mutlaka 12 aya yayılmalı ve Aydın eğitim üssü haline getirilmelidir. Hazırlığımı yaptım. Yola çıktım. Fırsat verilirse Aydın için ne yapabileceğimi 12 Haziran’dan sonra herkese göstereceğim” diyerek temayül yoklamasında en fazla oyu alan Cengiz Altıntaş sorumluluk almaya hazır olduğunu ifade etti.

Kendisi için propaganda esnasında söylenen ‘Aydınlı değil’ sözlerine de cevap veren Altıntaş, “Doğum yerim her ne kadar Aydın değil komşu ilimiz Denizli yazsa da ben Aydınlıyım. Yaklaşık 20 yıldır iş hayatının içindeyim. Tüm yatırımlarım Aydın’da. Hamd olsun ki Aydın’da yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlıyorum. Aydınlı binlerce öğrenci yetiştirdik. Geçmişimle ilgili her konuda da herkese her şeyin hesabını vermeye hazırım” ifadelerine yer verdi.

Bu haber toplam 422 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR