YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,5636
EURO
6,2896
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alıcıktan Kutlu Doğum Mesajı
14 Nisan 2011 Perşembe 13:54

Alıcık'tan Kutlu Doğum Mesajı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası’nı yayınladığı mesaj ile kutladı.

Alıcık mesajında peygamber efendimizi Hz. Muhammed’in doğumunu dünyayı yerinden sarsan değişimlerin en büyüğü olarak niteledi.

Alıcık mesajında şunları kaydetti: “Peygamber Efendimizin (s.a.v.) dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî (Hicri Rebiulevvel ayının 12.gecesi), asırlardır milletimiz tarafından "Mevlid Kandili" olarak kutlanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan Mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir. Tarihin seyrini, hayatın akışını değiştiren bu eşsiz olay, dünyayı yerinden sarsan değişimlerin en büyüğü oldu. Çünkü Peygamber Efendimizin dünyaya geldiği sırada, insanlar her türlü değer ölçülerini yitirmiş, yollarını şaşırmışlardı. Hayatın gayesi, yaratılışın manası silinmiş, yok olmuştu. O vahşet devrinde kâinat ufkundan bir güneş doğdu.Kişiler arasındaki kin ve nefretin, farklılıklar arasındaki çatışmaların devam ettiği, zararlı alışkanlıkların hızla yayıldığı, tabiatın hoyratça kullanıldığı günümüz dünyasında, alemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimizi anlamaya ve anlatmaya, onun sevgisi etrafında birleşmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Kutlu doğum haftası, Sevgili Peygamberimizin gönülleri sevgiyle birleştiren çağrısına kulak vererek birlik, barış ve esenlik içinde yaşamanın gerektiğini daha iyi anlamamızı sağlayan en güzel etkinliktir. Yüce Rabbim bizleri sevgili Resulünün şefaatine nail eylesin. Bu vesile ile tüm Müslüman aleminin ve Nazilli Halkının bu mübarek haftasını kutların. Bu haftanın tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini dilerim”

Bu haber toplam 399 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR