YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3193
EURO
6,0423
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akpli Kadınlardan Ziyaret
08 Nisan 2011 Cuma 13:46

Akp'li Kadınlardan Ziyaret

AK Parti Didim Kadın Kolları yöneticilerinden bir grup, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Didim Belediyesi Kütüphanesi'ne nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Didim Belediye Kütüphanesi sorumlusu Deniz Dağca ile Nilüfer Karabulut, kütüphanede son yapılan düzenlemeler hakkında AK Parti Kadın Kolları yöneticileri ile çeşitli görüş alışverişinde bulundular ve bilgiler verdiler. AK Partili bayanlar ise, Didim Belediye Kütüphanesi'ndeki kitap sayısında ve kitap kullanım sayısının son yıllarda büyük artışlar gösterdiğine şahit olduklarını ve bu konuda duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Kütüphane ziyaretini gerçekleştiren AK Parti Kadın Kolları yöneticilerinden Fatma Çay, Ayla Kırtan, Necmiye Uygu, Sevda Araç, Filiz Doğan, Türkan Yıldırım ve Kadriye Yücel, “Kütüphaneler eski çağlardan beri insanlığın ve gelişiminin hizmetindedir. Bu açıdan ortak kullanım alanlarımızdan biri olan kütüphanelerimizin ziyaretçi ve kitap sayısı olarak zenginleşmesi için el birliği ile çalışmalıyız. Çünkü yaşadığımız yüzyıl bilgi, ilerleme çağı ve kitaplar da bizleri bilime ve gelişmeye ulaştıran yolda en etkin araçlardan biridir. Didim Belediye Kütüphanesi'nin çağımızın buluşlarından ve en önemli iletişim araçlarından biri olan bilgisayarlarla donatılmış olması, bilhassa çocuklarımızın bilgisayarların internet bağlantıları sayesinde tüm dünyaya açılabilme olanağı sunması hepimizin takdirle karşıladığı bir değerdir. Umarız ilçe kütüphanemiz mümkün olan ilk fırsatta periyodik olarak yayınlanan gazete ve dergi gibi yayın organlarının birçoğunun da bulunabildiği, bu amaçla da kullanılan bir sosyal mekân haline getirilir. Bu amaçla kütüphanemize bir bütçe ayrılır. Bizler de okuduğumuz kitaplar kadar dergiler ve gazetelerden de bilgilerimizi arttırma imkânı buluruz.” şeklinde konuştular.

Kütüphane sorumlusu Deniz Dağca ise, “Didimli çocukların kütüphanemize gösterdiği ilgi çok hoşumuza gidiyor. Her biri gerek ödevlerini yapmak için, gerekse kitaplardan ve ansiklopedilerden yararlanmak için sık sık burayı ziyaret ediyorlar. Çocuklarımızın kütüphane kullanım alışkanlığı kazanması bizleri de sevindiriyor. Bu vesileyle kitap açısından daha zengin bir kütüphane oluşturabilirsek çok iyi olacak. Bu sebeple tüm Didimlilere, kütüphanemizi zenginleştirmek için kütüphanemize kitap armağan edebileceklerini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Çocuklarımızdan ve kütüphane ziyaretçilerimizden de buradan faydalandıkları kitapları korumalarını, yarın o kitabı bir başkasının kullanacağını düşünerek yıpratmamalarını ve kütüphanemizi temiz tutmalarını rica ediyoruz.” diyerek AK Partili bayanlara ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Bu haber toplam 374 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR