YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0286
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afet Eğitim Kitapçığı Hazırladılar
08 Nisan 2011 Cuma 13:35

Afet Eğitim Kitapçığı Hazırladılar

Didim Can Gönüllü Arama Kurtarma Eğitim ve İtfaiyeciler Derneği, polis haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte stant açarak vatandaşları bilgilendirdi.

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Polis Teşkilatının Kuruluşunun 166. yıl dönümü dolayısıyla Aytaç Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlikte Didim Can Gönüllü Arama Kurtarma Eğitim ve İtfaiyeciler Derneği, stant açarak vatandaşlara bilgiler aktardı ve broşürler dağıttı. Stand çalışmalarına derneğe üye olan İngilizlerde katılırken dernek çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Dernek Başkanı Sevim Külekçi çalışmaların 2 haftalık aranın ardından yeniden başladığını söylerken “Bugünkü etkinliğimizle İngilizlerin katılımı yoğun oldu. Türk arkadaşlarımızda bu tür etkinliklere katılıyor. Şu an bir otelde görüştük, ilk yardım eğitimi istiyor. Okullarda boşaltma tatbikatı yapacağız. Bu tür çalışmalar sürecek.”dedi.

Dernekte 25 aktif İngiliz üyenin olduğunu belirten Külekçi “Aralarında emekli itfaiyeciler, arama kurtarmacılar var. Biz şu an kitapçık hazırlıyoruz. Bunu da 17 Ağustos’ta bitireceğiz. Bunun hazırlanmasında sponsor arayacağız. Bu bir eğitim kitapçığı olacak. Bu anlamda destek arayacağız.”diye konuştu.

Dernek Gönüllüsü ve Eğitmenlerinden Osman Coşkun ise Derneğin amacının afet anında ve afetten sonrasında alınabilecek tedbirlerin halka duyurulması olduğunu söylerken “Halkımız bu anlamda pek duyarlı değil. Bu duyarlılığın sağlanmasında Sivil toplum kuruluşlarından destek bekliyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlarından destek bekliyoruz. Etkinliklerimiz sürecek İngilizlerin gönüllü çalışması bizi mutlu ediyor. Bu derneğin amacı da bilgi paylaşımı zaten; insanlarımız bilinçlendirmek,bu nedenle çalışmalarımız devam ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 566 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR