YAZARLAR
Musa İlhan
Zehra Serra Hacer BAŞ
Şehrinaz KESKİN
Şahap Osman Aras
Prof. Dr. Ümit Özdağ
Sadi Somuncuoğlu
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Aydın'da sizce en çok oyu hangi parti alır?
PİYASALAR
DOLAR
5,3255
EURO
6,0377
IMKB
80.549
HAVA DURUMU
MAİL LİST
Nöbetçi Eczaneler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adanaya 3 Fuar Birden
06 Nisan 2011 Çarşamba 16:51

Adana'ya 3 Fuar Birden

Gıda, ambalaj, matbaa ve reklamcılık sektörünün önde gelen markaları Adana'da buluştu.

Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Tarım İl Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi, Çukurova Fuarcılık A.Ş, Gıda Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Çukurova Bayiler Derneği, Çukurova Perakendeciler Derneği, Adana Matbaacılar Odası, Açık Hava Reklamcılar Derneği ve KOSGEB tarafından da desteklenen fuara; TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi ev sahipliği yaptı.

Yaklaşık 30 bin ziyaretçinin ağırlanması beklenen fuar kapsamında düzenlenen açılış törenine Adana Valisi İlhan Atış, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz, ABD Adana Konsolosu Daria Darnell ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Vali Atış, bu tür fuar organizasyonunun Adana ve bölgesini daha da güçlendireceğine dikkat çekerek, valilik olarak kentte düzenlenen fuarların amacına ulaşarak başarılı olabilmesi noktasında gereken tüm desteği vermeye çalıştıklarını anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz da, önümüzdeki süreçte Adana'nın, İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük metropol kenti olacağını iddia ederek "Kentimize yatırım için gelecek olan sanayici ve işadamlarına gereken desteği verip onlara gerekli kolaylıkları sağlamak zorundayız" dedi.

Çukurova Gıda/Gıda-Tek Fuarı, Ambalaj-Plastik-Kauçuk Fuarı ile Matbaa ve Reklamcılık Fuarı'nda geçen yıl elde edilen başarıların, bu yıl da tekrar edileceğinden hiçbir endişesi olmadığını söyledi.
TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, adeta sektörlerin bir buluşma noktası olarak öne çıkan gıda ve ambalaj fuarların bölge ekonomisine ve yatırımlara katkı sunacağını vurguladı. Gıda ve Ambalaj Fuarı'nın bu yıl ilk defa düzenlendiğini, bunun da sektörde yeni fırsat ve pazar oluşturacağına yürekten inandığını ifade eden Ersözlü, Adana ve bölgesindeki nüfusun her yıl arttığı göz önüne alındığında bu pazarın önümüzdeki yıllarda da canlılığını sürdüreceği yorumunda bulundu.

Konuşmaların ardından Vali İlhan Atış, Vali Celalettin Cerrah, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Aldırmaz ve diğer protokol üyeleriyle birlikte gıda ve ambalaj fuarlarının açılış kurdelesini kesti.
Vali Atış, daha sonra beraberindeki heyetle fuar kapsamında kurulan stantları gezerek, burada sanayici ve işadamlarıyla sohbet etti, kendisine yapılan ikramları geri çevirmedi.
Öte yandan, yurt içinden Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş, yurt dışından da KKTC, İran, Irak ve Suriye'den onbinlerce ziyaretçinin ağırlanması beklenen fuarın, 10 Nisan Pazar gününe kadar açık kalacağı belirtildi.
 

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

ÇOK OKUNANLAR